En İyi Kripto Firmaları, Topluluk Destekli Bir Dolandırıcılık Raporlama Platformu İçin El Ele Veriyor!


platform
en i̇yi kripto firmaları, topluluk destekli bir dolandırıcılık raporlama platformu i̇çin el ele veriyor! 2
  • Chainabuse, topluluktaki herkesin kripto alanındaki dolandırıcılıkları veya diğer dolandırıcılık faaliyetlerini bildirmesi için yetki verir.
  • Solana Foundation, Circle, TRM Labs, Hedera, the Aave Companies, Binance.us ve Civic gibi oyuncular dolandırıcılık raporlama platformuna katkıda bulunuyor.

Kripto alanındaki yatırımcılar için en büyük endişelerden biri, kripto alanında gerçekleşen dolandırıcılıkların kurbanı olmaktır. Kripto endüstrisi, kullanıcı tabanı açısından hızlı bir şekilde büyümesine rağmen, farklı büyüklükteki dolandırıcılıklar pazarı vurmaya devam ediyor. Yakın tarihli bir örnek, siber suçluların bir NFT kimlik avı dolandırıcılığıyla Beeple’ın Twitter hesabını hacklemesidir.

Kripto endüstrisindeki en iyi firmalar, topluluk tarafından desteklenen yeni bir dolandırıcılık raporlama platformu Chainabuse’u başlatarak el ele verdi. Katılımcılar arasında Solana Foundation, Circle, TRM Labs, Hedera, the Aave Companies, Binance.us ve Civic gibi popüler isimler yer alıyor.

Herhangi bir endüstrinin gücü, topluluğunun gücünde yatar. Bu nedenle büyük oyuncuların kötü oyuncularla savaşmak için bir araya gelmesi çok daha ihtiyatlı bir adımdır. Blockchain Intelligence firması TRM Labs, dolandırıcılık raporlama platformu Chainabuse’u işletecek.

Platform, kripto ekonomisindeki herkesin başkalarını dolandırıcılık konusunda uyarmasını sağlayacak. Ayrıca, karşılaştıkları diğer hack’leri veya dolandırıcılık faaliyetlerini de rapor edecektir. Resmi duyuru notları:

Ücretsiz araç, kripto kullanıcılarının, mali suçların kurbanlarının ve kripto işletmelerinin kripto ekosistemini daha güvenli bir işletme yeri haline getirmede aktif rol almalarını sağlar.

Olası dolandırıcılıkların hızlı raporlanması

Kripto dolandırıcılıklarını bildirmenin en büyük zorluklarından biri zamanlamadır. Chainabuse, bu tür olayların hızlı bir şekilde raporlanmasını kolaylaştıracaktır. Şu anda kullanıcılar Bitcoin, Solana, Ethereum, Polygon, Binance Smart Chain ve Tron altında rapor hazırlayabilir. Chainabuse’daki diğer kullanıcılar rapora olumlu veya olumsuz oy verebilir. Ayrıca, önemli yorumlar bırakabilir ve ek bilgilere katkıda bulunabilirler. Duyuru notları:

Aynı adresler veya varlıklar hakkındaki raporlar birleştirilir ve aranabilir bir veritabanında barındırılır; bu, herkesin adresleri veya projeleri onlarla bağlantı kurmadan önce proaktif olarak kontrol etmek için kullanabileceği.

Şu anda Chainabuse platformunda görülen 620’den fazla dolandırıcılık raporu var. Bunların dışında 100’den fazla dolandırıcılık sadece Ukrayna’nın kripto para toplama kampanyalarıyla ilgilidir.

Chainabuse, işinin yalnızca kullanıcıları olası dolandırıcılıklara karşı uyarmak olduğunu söyledi. Kullanıcılar adına kolluk kuvvetlerine herhangi bir bildirimde bulunmaz. Ancak Chainabuse’daki SSS sayfasında şunlar yazıyor:

Chainabuse hakkında bir bildirimde bulunmak, aynı dolandırıcılığın birden fazla kurbanını ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir ve kurbanlara kolluk kuvvetleriyle iletişim kurmayı seçme olanağı sağlar. Tüm kripto para istismarı mağdurlarını, FBI’ın IC3’üne, Europol’e veya kendi yetki alanlarındaki ilgili kolluk kuvvetlerine rapor vermeyi düşünmeye teşvik ediyoruz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir