Bitcoin Desteği Başarısız. İşte Dikkat Edilmesi Gereken 2 Şey!


bitcoin
bitcoin desteği başarısız. i̇şte dikkat edilmesi gereken 2 şey! 4
  • Bitcoin, art arda 6 kırmızı mum çubuğuna yol açan haftalık düşüş eğilimine sahip olabilir.
  • Boğaların 37.000 $ pozisyonunu yeniden alması gerekiyor; aksi takdirde fiyat 32.000$’a kadar düşebilir.
  • Bitcoin 32.000 $ ‘a ulaşırsa piyasa bir sıçrama bekleyebilir.

Bitcoin, birçoğunun pozisyonlarını tasfiye etmesine neden olan bir gecede çöktü. 40.000 $ işaretine geri dönmek için iki günlük bir girişimden sonra, ayılar üstün olduklarını kanıtladılar ve ana kripto para birimini 35.500 $’a kadar teslim olmaya zorladılar.

Yazma sırasında, Bitcoin fiyatı CoinGecko’ya göre 36.487,44 $ seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, tüm kripto alanı, önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin’in kaderinin ne olacağı konusunda tüm gözler. İşte olabilecek birkaç senaryo.

Bitcoin Fiyat Analizi: Daha Düşük Yüksekler ve Daha Düşük Düşükler

Bitcoin, birçok kripto boğasının tahmin ettiği gibi 100.000 dolarlık hiper yükseliş senaryosunu gösteremedikten sonra bir süredir düşüş trendinde. Şimdiye kadar, piyasa iki güçlü psikolojik direnç seviyesi belirledi: 50.000 dolar ve 45.000 dolar.

Bitcoin’in bu seviyelere ulaşmayı umması için boğaların ayılara teslim ettiği destek pozisyonlarını yeniden alması gerekiyor.

coinprojesi.com image 21
bitcoin desteği başarısız. i̇şte dikkat edilmesi gereken 2 şey! 5

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin 2022’nin başından bu yana en az üç fiyat düşüşü yaşadı. En kötüsü Ocak ayında Bitcoin 32.000 dolara ulaştığındaydı. Ancak bu olay, bunun Bitcoin için çok güçlü bir temel olduğunu gösterdi ve bu, tüccarların ve yatırımcıların dikkat etmesi gereken kilit alanlardan biri.

Bitcoin mevcut fiyatından kurtulamazsa, ayılar boğaların 32.000 dolarlık büyük direnciyle karşılaşmak zorunda kalacak. Okuyucular ayrıca, Bitcoin’in tamamlanması çok zaman alan birikim aşamasında olduğunu da unutmamalıdır. Başka bir deyişle, Bitcoin normal bir aşamadan geçiyor ve bu süre zarfında birkaç kez çökebilir.

Ancak, Bitcoin’in toparlanma olasılığı yüksek. Dün (5 Mayıs) işlem hacmi, birçok tüccarın uzun pozisyonlarını tasfiye ettiğini gösterdi. 38’deki Göreceli Güç Endeksi (RSI), Bitcoin’in aşırı satılmaya yakın olduğunu da gösteriyor. Tüccarlar, özellikle fiyat tekrar 35.000$’a düşerse, giriş yapmakla ilgileneceklerdir.

Bitcoin’in toparlanacağını doğrulamanın tek yolu, 37.000 dolarlık direnci desteğe çevirmesidir. Bu aynı zamanda tüccarların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli fiyat seviyesidir.

BTC Fiyatı Haftalık Analizi: Ardışık 6 Ayı Haftası

Haftalık grafik de Bitcoin boğaları için çok sağlıklı bir işaret göstermiyor.

coinprojesi.com image 22
bitcoin desteği başarısız. i̇şte dikkat edilmesi gereken 2 şey! 6

Hafta bu mevcut piyasa hissi ile kapanırsa, Bitcoin‘in başka bir kırmızı mumla bitireceği anlamına gelir. Bu, art arda beş haftadır durum böyle. Ayrıca, Bitcoin’in fiyatı hala kritik destek seviyesi olan 37.000$’ın altında.

Bitcoin boğalarının hafta kapanmadan önce 37.000 $ seviyesini tekrar alması gerekiyor. Aksi takdirde, 33.000 dolara kadar düşerse tüccarların yakından izlemesi gerekecek. Bu olursa, piyasa tekrar 35.000$’a geri dönmeyi umabilir.

Özetle, dikkat edilmesi gereken iki şey (1) Bitcoin 37.000 $ bölgesini geri alırsa ve (2) Bitcoin 32.000 $’a düşerse.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir