Bitcoin, Kripto Piyasası Çöktüğünde 36.000 Doların Altına Düştü—İşte Nedeni!


bitcoin
bitcoin, kripto piyasası çöktüğünde 36.000 doların altına düştü—i̇şte nedeni! 2
  • Federal Rezerv, daha büyük oran artışları olmadan enflasyonla mücadele edeceğini duyurdu.
  • Bitcoin, Federal Rezerv açıklamasından sonra %5,20 arttı, ancak son zamanlarda %7,90 düşerek 35.571,90’a düştü.
  • Kripto uzmanları, kazanın arkasındaki nedeni teorileştiriyor.

Bitcoin‘in fiyatı Perşembe öğleden sonra %7,90 düşerek 35.571,90 $’a düştü ve Federal Rezerv’in daha büyük oran artışları olmadan enflasyonla mücadele edeceğini açıklamasının ardından Çarşamba günkü %5,20’lik kazançlarını 40,023,10 $’a sildi.

Token Metrics Baş Teknik Analisti Bill Noble’a göre, düşüşlerin bir kısmına faktörlerin bir kombinasyonu neden oldu. Noble, bunun düşük kaliteli madeni paralardan, Elon Musk’tan gelen olumsuz yorumlardan veya Çin’in kripto hizmetlerine yönelik son baskılarından kaynaklanan heyecan olabileceğini öne sürüyor.

Benzer şekilde, son fiyat dalgalanması, artan enflasyonu, ülkenin COVID-19 ile devam eden mücadelesine ilişkin süregelen belirsizliği ve Biden’ın son yürütme emri de dahil olmak üzere ABD hükümetinin yeni düzenleyici eylemlerini izledi.

Daha genel olarak, bir blockchain analiz firması olan Glassnode Insights’ın bir raporuna göre, son düşüşe tepki olarak varlıklarını satan yeni kısa vadeli yatırımcılar Bitcoin değerindeki düşüşe katkıda bulunabilir.

Özellikle, Bitcoin birkaç haftadır dar bir aralıkta işlem görüyor ve öncelikle 36.000 ila 42.000 dolar arasında yükseliyor. Kripto uzmanı ve Invest Diva’nın kurucusu Kiana Danial, kısa süre önce TikTok’ta Bitcoin’in 31.000 ila 37.000 dolar arasında “orta vadeli destek” bulabileceğini söyledi.

Ancak uzmanlar, kripto para yatırımlarını bir kişinin portföyünün %5’inin altında tutmayı tavsiye ediyor.

Öte yandan, dipten satın almak isteyen potansiyel yatırımcılar, dalgalanmaları anlamalı ve ileriye dönük bu tür oynaklığa hazır olmalıdır. Şimdi nispeten düşük fiyatlarla yatırım yapsalar bile fiyatların daha da düşmesine hazırlıklı olmalılar.

Yine yatırımcılara, acil durum tasarrufları ve daha geleneksel emeklilik fonları gibi diğer finansal öncelikleri kapsadıktan sonra, yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri kadarını koymaları tavsiye edilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir