Bir Stratejist’e Göre Bitcoin 13.000 Doları Vuracak mı?


dolar
bir stratejist'e göre bitcoin 13.000 doları vuracak mı? 2
  • Ian Harnet, Bitcoin’in geçmiş ayı piyasalarında %80 düşeceğine inanıyor.
  • Eğer öyleyse, bitcoin 13.000 dolara düşebilir.
  • Böyle bir olay, mevcut pazarın hafif toparlanmasını silecektir.

Mutlak Strateji Araştırması kurucu ortağı Ian Harnett, Bitcoin’in düşüşünün henüz bitmeyeceğine inanıyor. Bitcoin bu gibi durumlarda değerinin %80’ini kaybetme eğiliminde olduğundan, geçmiş kripto rallilerinin böyle bir düşüşe tanıklık ettiğine inanıyor.

Bitcoin‘in 2017’de 20.000 dolara dokunduktan sonra 3.000 dolara ulaştığı 2018 yılı örneğini verdi. Ian, böyle bir olay tekrarlanırsa, bitcoin’in %40’ını kaybettiğine ve 13.000 dolara ulaşabileceğine tanık olacağımızı da sözlerine ekledi.

Hala bu tür kripto para birimlerini bu ortama satıyor olurduk. Bu gerçekten bir likidite oyunu. Bulduğumuz şey, bunun ne bir para birimi ne de bir emtia ve kesinlikle bir değer deposu olmadığı.

Bitcoin, 2021 boğa piyasası sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a ulaştı. Ian, böyle bir olayın gerçekleşmesi durumunda Bitcoin’in önemli bir destek alanı olan 13.000$’ı bulabileceğini belirtiyor.

Likiditenin bol olduğu bir dünyada, bu dünyanın Bitcoin’leri iyi durumda. Bu likidite alındığında – ve şu anda merkez bankalarının yaptığı da bu – o zaman bu piyasaların aşırı baskı altında olduğunu görüyorsunuz.

Mevcut ayı piyasası, Fed’in faiz oranlarını artırmasıyla birlikte yüksek enflasyona tanık oldu. Büyük etki geçen ay Terra ekosisteminin düşüşüyle ​​başladı. Tüm bu faktörler, hisse senedi ve kripto piyasaları üzerinde önemli bir etki yarattı.

Bu olayları ayrıca, sekiz günden fazla bir süre boyunca para çekme, takas ve ticareti durdurduğu Celsius sorunu izledi. Three Arrows Capital, LUNA yatırımında büyük bir kayıp yaşadığı için finansal istikrarsızlık da sergiledi.

Piyasa, Bitcoin‘in geçen hafta 18.000 doların altına düşmesinden biraz toparlanıyor. Ancak Bitcoin 13.000 doları bulursa, piyasa başka bir kan banyosuna hazır olmalıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir