Kripto Analisti İçin Bitcoin, Ethereum ve Bir Altcoin için Sırada Ne Var?


Popüler bir analist, piyasalar hafta sonuna girerken üçlü kripto para birimi için güncellenmiş fiyat hedefleri belirliyor.

Kripto tüccarı Altcoin Sherpa, ilk olarak Bitcoin’in (BTC) bir birikim aşamasında ve önümüzdeki haftalarda büyük bir ralli için hazır olma olasılığını ifade etti.

“Bunu henüz dip olarak görmüyorum ama eğer öyleyse, ne olursa olsun 18.000 doların çıkarılmasını bekliyorum.

Bir tür çift dip / daha uzun birikim dibi, görebileceğiniz iki potansiyel modeldir.

Yine de eğilim düşüş eğiliminde, bu yüzden bunu beklemeyin.”

altcoin
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Analist, BTC için güçlü bir destek bölgesi olarak 19.000 dolar seviyesini dikkatle izlediğini söylüyor ancak deneyimsiz tüccarları bu fiyata Bitcoin’e yatırım yapmamaları konusunda uyarıyor.

“Hala 19.000 doların benim için ilgi alanı olduğunu düşünüyorum, etrafta çok fazla destek var.

Çok dalgalı bir ortam, ne yaptığınızı bilmiyorsanız aktif olarak ticaret yapmanızı tavsiye etmem.”

seri47 coinprojesi
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Bitcoin’in fiyatı, şu anda 19.920 $ olarak fiyatlandırılan tüm hafta boyunca bir roller coaster yolculuğuna çıktı.

Altcoin Sherpa, daha sonra Ethereum’u (ETH) 2.000 doların üzerine geri gönderen Ağustos ortasındaki fiyat artışını analiz ediyor. Önde gelen akıllı sözleşme platformu için olası bir yap ya da bırak bölgesi olarak 1.730 doları görüyor.

“Hala bu son hareketin bir ayı piyasası rallisi olduğunu düşünüyorum ama izlemeye devam edeceğim – son zamanlardaki yükseklerden güçlü bir kırılma görürsek, belki bir çeşit [kupa ve tutamak] modeli oynayacak mı?

1.730 dolar hala izlemek için güçlü bir alan.”

seri48 coinprojesi
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Analist daha sonra Ethereum’un üstel hareketli ortalamalarını (EMA) Temmuz ayının başlarına kadar uzanan dört saatlik mumlar arasında dolaşan bir grafik sunuyor. 1.800 doları aşan bir kırılma öngörüyor ancak ETH’nin daha sonra nereye gideceğinden emin değil.

“EMA’ların biraz sıfırlandığını görmek güzel. Bunun göreceli dip olduğunu görmek beni şaşırtmaz.

Sanırım biraz daha uzun bir aralık ve ardından en az 1.800 dolara kadar bir hareket görüyoruz – bundan sonra hiçbir fikrim yok.

İkili üstleri izleyin.”

seri49 coinprojesi
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Ethereum çoğunlukla olumlu bir işlem haftası gördü ve geçen Pazar günü 1.500 doların altına düştükten sonra hızla toparlandı.

ETH şu anda 1.573 dolardan fiyatlandırılıyor.

Grafik uzmanlarının listesinde son olarak, geçtiğimiz haftalarda inanılmaz bir yükseliş gösteren spor taraftarı katılım platformu Socios.com’un yardımcı programı Chiliz (CHZ) yer alıyor. CHZ tokeni Temmuz ayının başından bu yana %130’un üzerinde arttı.

Altcoin Sherpa, Chiliz’in böylesine büyük bir ralliden sonra kaçınılmaz olarak geri çekilmek zorunda kalacağına inanıyor, ancak henüz altcoin’e karşı bahse girmek istemediğini de ekliyor.

“Bunun yükseklerde bir seri daha yapmasını beklerken, genel olarak, bu kadar güçlü bir koşudan sonra muhtemelen bunun daha da düşeceğini düşünüyorum.

Yine de burada kısa devre yapmıyor.”

seri50 coinprojesi
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Chiliz, son 24 saatte %3,90 artışla ve 0,21 dolardan işlem görerek şu anda piyasa değerine göre 50. en büyük kripto varlığı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir