El Salvador’dan Etkilenen Bitcoin (BTC) Yükselişi!


coinprojesi.com bitcoin btc rise impacted by el salvador bitcoin magazine 1
el salvador'dan etkilenen bitcoin (btc) yükselişi! 3
  • Bitcoin Magazine, El Salvador vatandaşlarına 30 dolar verdikten sonra Bitcoin’in %30’un üzerinde arttığını söylüyor.
  • Bitcoin (BTC) %2,42 arttı ve son 24 saatte 62.286 dolardan işlem gördü.
  • BTC fiyatından El Salvador vatandaşları 9 dolar kâr elde etti.

Son birkaç hafta, tüm kripto pazarında hızlı bir değişiklik gördü. Bu olay sırasının en önemli özelliği Bitcoin (BTC) idi. Artık altınla eşdeğer olan kripto, dünyanın birçok yeri için ulusal bir hazine haline geldi. El Salvador‘un Bitcoin’i (BTC) benimsemesi birçok eleştiri ve olumsuz tahminle geldi. Neyse ki, ülkenin Cumhurbaşkanı Nayib Bukele durumu oldukça iyi idare ediyor gibi görünüyor, Bitcoin Magazine tweet’i.

El Salvador’un Bitcoin Etkisi!

Ayrıntılı olarak, Bitcoin Magazine geçtiğimiz günlerde El Salvador her vatandaşa 30 dolar verdiğinden Bitcoin’in (BTC) %30’un üzerine çıktığını tweetledi. Tweet farklı görüşlerle karşılaştı. Bir yorum, haberi Başkan Nayib Bukele’nin akıllıca bir hareketi olarak nitelendirdi. Dahası, bir başkası, insanların El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) Yasal İhalesi yapmasının yanlış bir seçim olduğunu söylediği zamana atıfta bulundu. Şimdi, birçok dünya liderinin beklediğinin aksine ülke kendisi için iyi gidiyor.

Tersine, bir netizen teoriyle tam olarak aynı fikirde değildi, bunun yerine Bitcoin Magazine’i sorguladı. Bitcoin Magazine’e ‘Bitcoin’in maliyetinin Güney Amerika’da olanlarla bir ilgisi olup olmadığını’ sordu. Haberi ‘aptal’ olarak nitelendirdi.

Mevcut Bitcoin (BTC) fiyatına bakıldığında El Salvador’un her vatandaşa verdiği 30 doların 9 dolar faiz tahakkuk etmesi gerekirdi.

coinprojesi.com bitcoin 1
el salvador'dan etkilenen bitcoin (btc) yükselişi! 4

Ek olarak, son birkaç hafta içinde Bitcoin haberleri ve fiyat artışı haberleri doldurdu. Ayrıca, Bitcoin son birkaç günde o kadar iyi gidiyor ki, birçoğu yıl bitmeden 100 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Yazma sırasında, Bitcoin 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 62.286.43 dolardan işlem görüyor. Bu kripto, yatırımcılar ve El Salvador gibi ülkeler için büyük bir kazanç.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir