Analitik Firmasına Göre Bitcoin ve Ethereum Ücretleri Spekülatif Çılgınlığın Soğumasıyla Düştü!


Kripto para analizine öncülük eden bir şirket, spekülatif kripto para tutkusu azaldıkça Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) işlem ücretlerinde hızlı bir düşüş gözlemlendiğini belirtti.

Bitcoin ve Ethereum için düşüş

Piyasa bilgi platformu olan IntoTheBlock’ın yeni raporu, kripto para sektörünün lideri ve en çok tercih edilen akıllı kontrat platformu olan BTC ve Ethereum ile ilgili toplam işlem ücretlerinin bu hafta sırasıyla %32 ve %24,4 oranında düştüğünü gösteriyor.

“Bu hafta BTC ve Ethereum işlem ücretlerinde önemli bir düşüş yaşandı, sırasıyla %32 ve %24’lük düşüşler görüldü. Spekülatif coşku azalmış gibi görünüyor. Bu trend devam edecek mi, yoksa sadece geçici bir duraklama mı?”

grf1
analitik firmasına göre bitcoin ve ethereum ücretleri spekülatif çılgınlığın soğumasıyla düştü! 4

IntoTheBlock, ayrıca, büyük ETH yatırımcılarının -diğer bir deyişle balinaların- 2023 yılından bu yana yaklaşık 3,5 milyon daha fazla token edindiğini ve böylece en popüler altcoin odaklı balina aktivitelerinin hızlandığını belirtti.

“Ethereum balinaları hareket halinde! 2023’ün başında 26,56 milyon ETH’ye sahipken, şu an 30,07 milyon ETH’ye sahip oldular. Toplam arzın %0,1’ini kontrol eden adreslerin artan sayısı, birikim sürecinin devam ettiğini gösteriyor.”

grf2
analitik firmasına göre bitcoin ve ethereum ücretleri spekülatif çılgınlığın soğumasıyla düştü! 5

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e dair analizi sunan şirket, BTC ve hisse senetleri arasındaki korelasyonun azaldığını ya da hatta negatif bir korelasyon olduğunu belirtiyor. Bu durum, yeni sermayenin Bitcoin’e yönlendirilebileceğini ima ediyor.

“Bitcoin ve hisse senetleri arasında belirgin bir korelasyon eksikliği var, hatta negatif bir korelasyon bile görülüyor! Araştırmalar, portföyünüzün %10-20’sini ilişkisiz varlıklara yatırmanın riski büyük ölçüde düşürebileceğini gösteriyor. Acaba bu artan trend, Bitcoin’e yeni sermaye çekme potansiyeli taşıyor mu?”

grf3
analitik firmasına göre bitcoin ve ethereum ücretleri spekülatif çılgınlığın soğumasıyla düştü! 6

Son 24 saatte Bitcoin, %0,94’lük bir artışla 26.791 dolar değerinde işlem görürken, Ethereum yüzde 1 oranında değer kazanarak 1.833 dolar değerinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir