Ethereum Tabanlı Altcoin Bu Hafta %37’den Fazla Artış Yaşadı


Blockchain analitik hizmeti sağlayan Santiment, yeni çıkan Ethereum (ETH) tabanlı bir kripto para projesinin çeşitli eleştirilerle karşılaştığını belirtiyor.

Worldcoin’in (WLD) piyasaya sürülmesiyle birlikte Santiment’e göre, sosyal medya üzerinde yoğun bir hareketlilik gözlemlendi. Ancak, bu hareketlilik, kullanıcıların genellikle projeyi “sahte” olarak nitelendirmesi ve gizlilikle ilgili endişelerini belirtmesi şeklinde olumsuz bir dönüş aldı. Santiment, Worldcoin’e verilen negatif tepkinin, genelde kripto projelere karşı yaygın olan korku, belirsizlik ve kuşkunun (FUD) bir göstergesi olduğunu ifade ediyor.

“Worldcoin, [Sam Altman’ın] yeni varlığının piyasaya sürülmesinin ardından, Twitter, Reddit, Discord, Telegram ve 4chan’da en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. WLD, şu ana dek, genelde kriptoya yönelik FUD’nin bir yansıması olarak negatif bir hava görüyor.”

grf2
kaynak: santiment/twitter

Sam Altman tarafından OpenAI ile ortaklaşa kurulan ve iris taramalarını “Orbs” adlı fiziksel bir donanımla gerçekleştirerek benzersiz dijital kimlikler oluşturmayı amaçlayan yeni bir dijital kimlik blockchain projesi olan Worldcoin, lansmanından önce Ethereum’un 2. katman blockchain’i Optimism’e (OP) taşındı.

Yazıyı yazdığımız sırada, Worldcoin 2,27 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 24 Temmuz’daki tüm zamanların en düşük değeri olan 1,66 dolardan %37 oranında arttı.

Santiment, Bitcoin‘in (BTC) son dönemde 30.000 dolar seviyesinin altına düşmesine karşın hala borsalardan çıkmaya devam ettiğini, bu durumun sahiplerinin FUD sebebiyle hızla satış yapma eğiliminde olmadığını gösterdiğini belirtti.

“Bitcoin’in borsa stokları, otonom izlemeye devam ediyor ve geçtiğimiz hafta 30.000 doların altına düşmesi, ne FUD’yu ne de daha fazla satışları teşvik edecek ciddi reaksiyonları tetiklemedi. Borsalardaki 1,17 milyon BTC, Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyede.”

grf4
kaynak: santiment/twitter

Santiment son olarak, Dogecoin’in (DOGE) son rallisinin, geçtiğimiz yılın ortalama aktif DOGE sahibine kar sağladığını belirtiyor. Bu artış, Twitter’ın X olarak yeniden markalaştırıldığı ve Elon Musk’ın DOGE ödemelerini Twitter’a entegre edeceği söylentileri nedeniyle geldiği düşünülüyor.

“Dogecoin’in fiyatı son iki haftada %25 arttı ve bu memecoin, yatırımcıların ilgisini daha da çekiyor. Geçen yıl aktif olan ortalama DOGE yatırımcısının şimdi kar elde etmesi, bu koşu boyunca önemli bir kilometre taşı oldu.”

grf5
kaynak: santiment/twitter

Yazıyı yazdığımız sırada Dogecoin, son 24 saatte %4,6 düşerek 0,077 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir