Analistlere Göre Bitcoin Bu Yıl %150 Patlayabilir!


Bir kripto para analisti, Bitcoin‘in (BTC) bu yıl tüm zamanların rekor seviyelerini görme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Analiz dünyasında Credible Crypto takma adı ile tanınan analist, Bitcoin’in, geçmiş verilere dayalı olarak bu yıl en yüksek seviyelerine ulaşabileceğini iddia etti.

Credible Crypto’ya göre Bitcoin, 2020’deki önceki hareket paternini takip ederek, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmadan önce önemli bir direnç noktasını aşmak için aylarca mücadele edebilir.

“’Bu yılın sonuna kadar nasıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabiliriz? Bu mümkün değil.’

2020’deki son büyük hareketimize bakarak, şu anki durumumuzu düşünüyorum. Destek/direnç değişiminin ve 10.000 dolarlık seviyenin yeniden test edilmesi yaklaşık üç ay sürmüştü.

Sonraki iki ay içinde, tüm zamanların en yüksek seviyelerine %90 yükseldik.

Ve dört ay sonrasında, destek/direnç değişiminin tamamlanması ve 10.000 dolarlık seviyenin yeniden test edilmesinden sadece toplam altı ay sonra, büyük hareketimiz için zirveye ulaştık – ve %500’ün üzerinde bir artış elde ettik…

‘Yapılamaz’ demeyin, çünkü daha önce yapıldı.

Tüm zamanların en yüksek seviyelerinde görüşmek üzere, büyük ihtimalle bu yıl içinde.”

btc44
analistlere göre bitcoin bu yıl %150 patlayabilir! 2

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 26.440 dolar seviyesinde işlem görüyor ve Kasım 2021’deki 69.000 dolarlık rekor seviyeye ulaşmak için %150’nin üzerinde bir artışa ihtiyaç duyuyor.

Credible Crypto, Bitcoin’in 2023’teki fiyat hareketinin üç yıl öncekine göre önemli farklılıklar taşıdığını belirtti.

“Dikkate almanız gereken birkaç nokta:

25.200 dolarlık siyah destek/direnç seviyesini henüz tam anlamıyla test etmedik. 2020’de 10.000 dolarlık seviyeyi test ettiğimizi ve tamamlamak için aşağılara indiğimizi unutmayın. Bu kesinlikle olması gereken bir şey değil, ancak yerel en düşük seviyemizi henüz belirlemediğimiz için bu testin gerçekleşmesi mümkün. Ne olursa olsun, eğer tezimiz doğruysa, düşüş genellikle mevcut seviyelerden sınırlı olmalıdır.

Tarihin tekrar etmediğini, genellikle sadece benzerlikler taşıdığını unutmayın – tam bir zaman + fiyat eşleşmesi beklemeyin. Hareketler sadece benzer olmalıdır.

Önceki güncellemelerde belirtildiği gibi – büyük hareketlerin ivmesi genellikle parabolik bir ilerlemeye geçtikçe artar – yani ŞU ANDA gördüğünüz yükseliş hızı, (a) yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi için norm olabilir.

Bu nedenle, tüm zamanların en yüksek seviyesine bu kadar hızlı bir yükseliş sadece gerçekçi değil, aslında burada büyük bir hareketin başlangıcını görüyorsak beklenendir. Bu döngünün her iki önceki büyük hareketine (3.000 $ – 14.000 $ ve 10.000 $ – 60.000 $) bakın, daha büyük mumlar görüldükçe yükseliş hızı artıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir