Analist: Bitcoin (BTC) Madencileri Yedi Yılın “En Agresif Satışına” Başladı!


Capriole Investments kantitatif fonunun kurucusu ve birçok anlayışlı kripto ekonomi modelinin yazarı olan analist Charles Edwards, Bitcoin (BTC) madencilerinin 2015’in 4. çeyreğinden bu yana çok agresif bir şekilde satış yapmadığını ortaya koyuyor.

Charles Edwards: Madenci Bitcoin Satışında

Bay Edwards, BTC fiyatı, madencilik giderleri (kütük ölçekleri) ve madencilerin satışa sunduğu BTC miktarının grafiklerini paylaştı. Tüm segment zor günlerden geçiyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz üç hafta içinde, FTX/Alameda’nın iflasına ilişkin ilk söylentilerden bu yana, BTC madencileri satış baskılarını %400 artırdı. Bu metrik, 2015 döngüsünün sonundan bu yana görülmemiş seviyelere yükseldi.

Bay Edwards, BTC’nin fiyatının önümüzdeki haftalarda toparlanamaması durumunda, birçok madencinin ağır kayıplar nedeniyle faaliyetlerini durdurmak zorunda kalacağından emin.

bitcoin haberleri
analist: bitcoin (btc) madencileri yedi yılın "en agresif satışına" başladı! 2

Ayrıca bu sancılı dönem, BTC madenciliğinin artık “pasif gelir” olarak değerlendirilemeyeceğinin sinyallerini veriyor. Madenciler kendilerini su altında bulmamak için stratejilerini yeniden gözden geçirmelidir:

Gördüklerimiz sürdürülebilir değil. Mine-and-hodl, bir Bitcoin madencisi olarak geçerli bir strateji değildir. Madenciler, sadece 6 ay önce yaygın olan “asla satmama” kibirinin sonuçlarını ödüyor. Bu pazarda Bitcoin pozisyonunuzu sürekli yönetmeniz (ticaret yapmanız) gerekir.

Bu ayın başlarında Charles Edwards , Bitcoin’in (BTC) Enerji Değeri Modeli’ne göre çok fazla satıldığını ortaya çıkardı.

Hash oranı hızla yükselirken satışlar hızlanıyor

Bu arada, daha önce U.Today tarafından ele alındığı gibi, BTC madencilik faaliyetinin en önemli iki metriği olan hem zorluk hem de hashrate, Kasım ortasında yeni tarihi zirveler belirledi.

Dünkü ayarlama, Bitcoin (BTC) madencilik zorluğunu 36,95 T’nin üzerine çıkarırken, hashrate neredeyse 300 EH/s gibi etkileyici bir seviyeye ulaştı. Anonim analist @BTC_Archive, Bay Edwards’ın endişeleri üzerine yorum yaparak, BTC madenciliği faaliyetleri ile kârları arasındaki bu tür bir dengesizliğin balinaların gizli enerji kaynaklarına atfedilmesi gerektiğinin altını çizdi:

Fiyat düşerken artan hashrate’i açıklayabilmemin tek yolu, son derece ucuz enerjiye erişimi olan bazı çok büyük oyuncuların madencilik oyununa geniş ölçekte girmesidir.

Bitcoin (BTC) fiyatı bir kez daha iki yılın en düşük seviyesini gördü; kral kripto para şuan 15.700 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir