En İyi Tüccar, Bitcoin’in (BTC) Toplanacak ve Hisse Senedi Piyasasından Daha İyi Performans Göstereceğini Söyledi – İşte Zaman Çizelgesi!


tüccar
en i̇yi tüccar, bitcoin'in (btc) toplanacak ve hisse senedi piyasasından daha i̇yi performans göstereceğini söyledi - i̇şte zaman çizelgesi! 6

Tanınmış bir kripto tüccarı ve analisti, Bitcoin’in (BTC) borsa ile ilişkisi olmadığı için mevcut ticaret aralığının üzerine çıkmak üzere olduğunu söylüyor.

Kaleo olarak bilinen takma adlı tüccar, 476.000 Twitter takipçisine USD cinsinden değil, S&P 500 endeksine (SPX) karşı Bitcoin izlediğini söylüyor.

Kaleo, Bitcoin’e karşı SPX’e (BTC/SPX) bakarak, bir tüccarın BTC‘nin fiyat hareketini ve bir sonraki adımın nereye gidebileceğini daha net görebileceğini söylüyor. Örneğin analist, BTC/SPX’in hiçbir zaman BTC/USD’nin Kasım 2021’de bastığı ve birçok tüccarı hazırlıksız yakalayan ikili tepe modelini oluşturmadığının altını çiziyor.

“İzlemek için ilginç bir çift BTC ve SPX.

Grafik BTCUSD’den 10 kat daha temiz, 2017 [yüksek] desteğin üzerindeki taban aralıklarında net destek ve çok daha güçlü makro yapı gösteriyor (Ekim/Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi).”

image 4
Source: Kaleo/Twitter

Geçen hafta, Kaleo, Bitcoin’in büyük ölçüde SPX ile ilişkisiz olduğuna dikkat çekti; bu, aylarca birlikte ticaret yaptıktan sonra nadir görülen bir olay.

“Bugün SPX/BTC’deki fiyat hareketi farkını izlemek de eğlenceli

Bitcoin temel olarak son hafızada bir SPX proxy’si olarak işlem gördü, bu nedenle herhangi bir performans her zaman eğlencelidir.“

image 3
Source: Kaleo/Twitter

Uzaklaşan tüccar, BTC/SPX’in daha da yükseldiğini ve Bitcoin rallilerinin olasılığını artırdığını görüyor.

“Bu aralığın daha yüksek kırılacağı oldukça açık görünüyor.”

image 2
Source: Kaleo/Twitter

Kaleo, Ethereum’un (ETH) S&P 500’e karşı çıkış olasılığını da değerlendiriyor. BitMEX‘in kurucusu Arthur Hayes’in, ETH‘nin yıl sonuna kadar 10.000 doların kuzeyinde işlem göreceğine dair son tahminine atıfta bulunuyor.

“Ya Arthur haklıysa?”

image 1
Source: Kaleo/Twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir