AB, Olası Bitcoin Ticaret Yasağı İle İlgili Görüşmelerde!


bitcoin
ab, olası bitcoin ticaret yasağı i̇le i̇lgili görüşmelerde! 2
  • AB, Bitcoin (BTC) Proof of Work madenciliğini yasaklamayı tartışıyor.
  • Görünüşe göre Bitcoin’in genel enerji tüketimi, bu önerinin nedenlerinden biri olabilir.
  • AB, Bitcoin yasağının yatırımcılar ve tüccarlar üzerindeki olası etkileri konusunda endişeli değil.

Avrupa Birliği‘nden (AB) yetkililer, Bitcoin (BTC) Proof of Work madenciliğinin yasaklanmasını tartışıyor ve tartışıyorlar. Bu, bilgi edinme özgürlüğü talebiyle elde edilen belgelere göre.

Bir Alman dijital kültür kuruluşu olan Netzpolitik, AB yetkililerinin Bitcoin ticaretine tamamen yasak önerecek kadar ileri gittiğini bildirdi. Görünüşe göre Bitcoins’in genel enerji tüketimi, bu önerinin nedenlerinden biri olabilir.

Bitcoin topluluğunu endişelendiren konulardan biri, İsveç’in mali denetçisi ve bir çevre koruma ajansı ile yapılan toplantıda dile getirildi. Bu toplantıda yetkililer, Bitcoin’e bir İş Kanıtı (PoW) mekanizması yerine bir Hisse Kanıtı (PoS) mekanizmasına geçmesi için baskı yapmayı önerdiler.

Bir yetkili belirtti

“Ethereum, topluluğu nedeniyle [PoS’a] taşınmaya başladı… Ethereum değişebiliyorsa, aynı şeyi BTC’den yasal olarak talep edebiliriz. Sürdürülebilir olan diğer kripto paraları korumamız gerekiyor. Bitcoin topluluğunu koruma ihtiyacını görmüyoruz.”

Toplantıdaki bir başka kişi, PoW algoritmasını kullanan tüm kripto varlıklarına bir battaniye yerleştirmeyi önerdi.

Bitcoin yasağının yatırımcılar ve tüccarlar üzerindeki olası etkileri hakkında endişeler dile getirildi, ancak AB yetkilileri konuyla hiç ilgilenmedi.

Bu yetkililer, “BTC’deki katılımcıların, kur/yatırım riskinin oynaklığının tamamen farkında olduğuna inanıyor. Ek koruma önlemlerine ihtiyacımız yok.”

Bitcoin‘in enerji tüketimi dikkat çekmeye devam edecek ve bazı yetkililerin bu sorunu çözmek için büyük çaba sarf etmeye istekli olduğu açık.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir