Bitcoin Draması: BTC Yükselecek mi, Düşecek mi? İzleme Uzmanları!


bitcoin
bitcoin draması: btc yükselecek mi, düşecek mi? i̇zleme uzmanları! 2
  • Bitcoin %50’nin üzerine düştü.
  • 44 ülke, Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimsemeyi tartışmak için El Salvador’da bir araya geldi.
  • BTC 30 bin doların üzerinde işlem görüyor.

En ünlü kripto para birimi Bitcoin kanamaya devam ediyor. Son altı ayda %50’nin üzerine düştü. Kasım 2021’deki yaklaşık 70 bin dolardan şu anki fiyatı 32 bin doların altına kadar, kripto genellikle zaman içinde değerini kaybediyor.

Bitcoin’in uzaya getirdiği dram, başta küresel yatırımcıları olmak üzere topluluğu rahatsız etti. Sonuç olarak, küresel liderler şimdi Bitcoin’e mevcut zorluklarıyla yardım etmenin yollarını tartışmak için ayağa kalktılar.

Bu, kripto analisti Lark Davis’in bir tweet gönderisine tepki vermesine neden oldu,

Lark tarafından yayınlanan tweet’te, küresel liderlerin Bitcoin’in yasal bir para birimi olarak benimsenmesi hakkında fikir alışverişinde bulunduklarından bahsetti. “Yaklaşık bir milyar insanı temsil eden 44 ülke, #bitcoin’i yasal para birimi olarak benimsemeyi tartışmak için El Salvador’da buluşuyor.”

Etkinlik, kripto Twitter topluluğundan olumlu tepkiler aldı. Ancak bu olaylar ve tepkiler tek başına BTC‘nin piyasadaki çöküş pozisyonunu yükseltmek için yeterli değil. Hala yardım edemeyen ve BTC’nin düşüş piyasasıyla geleceğini merak edenler var.

Bu arada, BTC‘nin mevcut konumu, 2019’daki fiyat değerine kıyasla hala iyi bir konum olarak kabul edilebilir. Bu açıklama, alandaki tüm deneyimli tüccarlar için yeni değil. Aslında, Bitcoin’e sağlam bir inancı olan profesyonel tüccarlar şimdi bu fırsatı BTC‘yi elde etmek ve portföylerini strateji haline getirmek için kullanıyorlar.

Yazının yazıldığı sırada BTC, 24 saatlik yaklaşık 25 milyar dolarlık işlem hacmiyle 30 bin doların üzerinde iyi bir fiyatla işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir