Yüksek İşlem Hızına Sahip En İyi Kripto Para Birimleri!


kripto
yüksek i̇şlem hızına sahip en i̇yi kripto para birimleri! 2

Birkaç kripto para türü mevcuttur, Bitcoin’ler aralarında en popüler ve pahalı olanlardandır. Bununla birlikte, Bitcoins işlemleri genellikle daha yavaştır. Birkaç kripto para birimi türü, hızları nedeniyle en iyi kripto para birimi olarak derecelendirilmiştir. Hızlı işlem hızları için en iyi kripto para birimlerinden bazılarını inceleyelim.

Cardano (ADA)

Cardano, hisse kanıtı konsensüs sistemlerini kullanan açık tabanlı, merkezi olmayan, halka açık blok zinciri platformları için tasarlanmıştır. Esasen, benzersiz işlem ağları sağlayan Ethereum ile rekabet eder. Şu anda piyasa değerlerine göre kripto para birimleri açısından üçüncü sırada yer alıyor. Bu şirket, 2015 yılında Charles Hoskinson tarafından kuruldu. Ortaya çıkan ağlar, işlemlerde daha fazla güvenlik ve şeffaflık sağlıyor. Kripto para birimleri için oranın bu yıl 1,00 – 5,00 dolar civarında artması ve gelecek yıl 45,00 dolara ulaşması bekleniyor. ADA saniyede 100’den az işlem gerçekleştirir.

Ethereum (ETH)

Bu, gelişmiş akıllı sözleşmelerle blok zinciri tabanlı blok zinciri üzerine kurulmuş açık kaynaklı bir dağıtılmış bilgi işlem sistemidir. 2015 yılında tanıtılan Ether, 2015 yılında bitcoin’den sonra piyasa değeri açısından üçüncü sırada yer aldı. Bu, ETH gönderenlerin bankalar gibi herhangi bir aracı olmadan cüzdanlarını ve işlemlerini korumalarını sağlar. ETF, saniyede 20 işlemi ortalama 5 dakika olan pazara sunma hızında gerçekleştirir ve bu da onu bestnewzealandcasinos.com’daki hızlı ödemeli kumarhaneler için mükemmel hale getirir. Ancak Ethereum Classic (ETC), yaklaşık 80640 işlemin onaylanmasıyla iki gün içinde doğrulamayı bekliyor. Ethereum 2.0, parça zincirleri kullanır ve günde 24.000 işlem vaat eder.

EOS

Merkezi olmayan uygulamaların (dApps) yürütülmesine izin veren Blockchain tabanlı Merkezi Olmayan bir Platformdur. Büyük ölçekli geliştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış, ölçeklenebilir blok zinciri tabanlı bir teknolojidir.

uygulamalar. Bunun yerine şirket, kullanıcılarına yeni EOS’u ödeme yeteneği vererek işlem ücretlerinden enflasyonu tamamen ortadan kaldıracak. EOS, daha hızlı, daha ölçeklenebilir olduğunu ve daha yüksek kaliteli hizmetler sunduğunu iddia ediyor, bu da onu Ethereum’a bir alternatif haline getiriyor. Yaklaşık 0,5 saniyelik işlem işleme süresi, 500 milisaniye olarak derecelendirilmiştir.

NEO

Neo, 2014 yılından beri Da Hongfei ve Erik Zhang tarafından yaratılmıştır. Ayrıca, kendi kripto para tabanlı platformlarını da desteklemektedir. Dağıtılmış bir ağ bağlantılı akıllı ekonomi sistemi oluşturmak amacıyla, dijital varlıkların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini ve yönetilmesini destekler. Rapora göre, yüksek performansı ve potansiyeline rağmen, dijital para biriminin 2023 yılına kadar en popüler kripto para birimi olması ve 2023 yılına kadar 437 dolara ulaşması bekleniyor. NEO, saniyede ortalama 1000 işlem gerçekleştirebilir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin diğer para birimlerine kıyasla işlemlerde çok daha hızlı olmayabilir, kesinlikle onları dışarıda bırakamayız. Dünyanın en popüler kripto para birimidir. Birçok kripto para platformunda bile, dijital para birimi, takma adlı Satoshi Nakamoto tarafından tanıtılan en popüler dijital kripto varlıkları arasında yer almaya devam ediyor. BTC etrafında inşa edilen altyapı, son zamanlarda yatırımları çok daha güvenli hale getirerek muazzam bir olgunluk gösterdi. BTC, Şubat 2021’de en yüksek seviyesi olan 64863’e ulaştı. BTC, 2024 yılına kadar 100.000 dolara ulaşabilir.

Solana (SOL)

Anatoly Yakovenko, 2017 yılında “Solana”yı yarattı. Merkezi Olmayan Uygulamayı (dapp) kolaylaştırmak için blok zinciri sistemini kullanıyor. Ayrıca, ölçekleme konusu makalede ele alınmaktadır. Adına rağmen, güvenilir ve verimli bir kripto para birimi olarak kabul edilir. Protokolü ağ işlem süresini azaltır. Akıllı sözleşme yürütmeleri ve işlemleri için doğrulama sürelerini düşürür. SOL, işlem sürecinin yaklaşık 50.000 civarında beklenen işlem hızıyla yaklaşık beş dakika sürebileceğini söylüyor.

Avalanche (AVA)

Şu anda Platform, Merkezi Olmayan Finansal Uygulama Geliştirme (DeFD) uygulamalarını, Finansal Varlıkların Alım Satımını ve Diğerlerini desteklemek için kullanılmaktadır. Yazılım, DApp uygulamalarının oluşturulması için kullanılan herhangi bir dijital varlığın başlatılmasını veya ticaretini sağlar. AVA, sadece 1 saniyede son işlem sunan tek akıllı sözleşme ağı olduğunu iddia ediyor. Avalanche’ın 5000 TBPS çıktısı, 1 ile 2 saniye arasında ortalama bir onay süresi sağlar.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 2012’de piyasaya sürülmesinden bu yana değer kazandı. Resmi sitesi, dünya genelinde daha fazla ödeme fırsatı sağlamanın önemli bir hedef olduğunu savunuyor. Bu protokol, merkezi olmayan bir P2P ağı kullanarak elektronik ödemelere izin verir ve sorunsuz ödemelere izin verir. XRP, saniyede 1400 x 1000 işlem işleme potansiyeline ve ortalama işlem tamamlama süresi 3 saniye – 5 saniyedir.

Cosmos (ATOM)

Cosmos, Proof of Stake’leri konsensüs algoritmalarıyla birleştiren merkezi olmayan bir ağdan oluşur. Cosmos’u dünyanın geri kalanından ayıran keyfi ve birlikte çalışabilir bir doğası vardır. Cosmos, çeşitli blok zincirleri arasında veri alışverişini destekler. Bu araç, ölçeklendirme sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Amos saniyede 1.000.000 işlem gerçekleştirebilir ve ortalama onay süresi 2-3 saniyedir.

Tron (TRX)

Tron Vakfı, Singapur merkezli Tron vakfı tarafından 2017 yılında kuruldu. Öncelikle eğlence uygulamalarına yönelik merkezi olmayan bir blok zinciridir. Yüksek işlem hızları sağlayan para birimi TRX’i kullanır. Ayrıca, kullanıcı tarafından yapılan işlemler için herhangi bir ücret alınmaz. Ayrıca, teknoloji dünya çapında milyonlarca dolar gönderebilir. TRX, 2000 işlemi saniyeler içinde gerçekleştirir.

Waves

Waves, blockchain teknolojisini kullanır ve merkezi olmayan uygulamalara (DApp’ler) ve Akıllı Sözleşmeye olanak tanır. 6 Haziran 2016’da bir belirteç teklifi olarak piyasaya sürüldü. İlk blok zinciri platformundaki sorunları çözmek için bir blok zinciri platformu oluşturuldu. Aynı zamanda verimliliği, erişilebilirliği ve faydayı da iyileştirdi. Dalgalar, maksimum 100 TPPS verim ve 3-5 saniyelik bir onay aralığı sağlar.

Algorand (Algo)

Algorand, merkezi olmayan ve güvenli blok zinciri teknolojisi sunar. Yazılım, akıllı sözleşme tasarımına izin verir ve hisse senedi konsensüs algoritmalarının kanıtı kullanır. Proje, Haziran ayında MIT’den Silvio Micali tarafından başlatıldı. Algorand, hızlı işlem yeteneklerine sahip finansal odaklı sistemlere odaklanacak. Algorand, sonuçların yaklaşık 45 saniyelik onayı ile 1200 TPS’lik bir verime sahiptir.

Steller (XML)

Finans şirketlerinin blok zincir teknolojileriyle bağlantı kurmasına yardımcı olan açık kaynaklı bir finans platformu. Protokol, dijital para birimi işlemlerini kolaylaştırmada ademi merkeziyetçiliği sağlar. J. McCaleb 30 Temmuz 2014’te tasarladı. Steller, ortalama işlem onayı 3-5 saniye süren en hızlı kripto para birimidir.

Kripto İşlem Hızları Neden Bu Kadar Önemli?

İnternetten alışveriş yapmanız kaç dakikanızı alacak? Belki değil. Bu nedenle, kripto para birimleri hala benimseme için büyük bir engeldir. Bitcoin, PayPal, Kripto işlemleri. Ethereum için Uygulamalar DeFi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki zorluklara rağmen pazar hala büyüyor. Ancak, vardı

çözüm yok. Hız eksikliği ve düşük işletme kapasitesi, kriptoları etkisiz hale getirir ve tüccarların ve yatırımcıların eline geçer.

Saniyedeki işlemler, kripto işlemlerinin kripto cüzdanlarında kâr elde etmesi için çok önemlidir.

Kripto yatırımcıları her zaman yüksek işlem oranları sunan popüler kripto para birimi ürünleri ve hizmetleri ararlar. Genellikle küresel dijital para birimi işlemlerini güvence altına almak için gerekli olan saniye başına TP olarak adlandırılır. PST’li kripto para birimleri, kripto yatırımcıları arasında yatırım için yüksek talep görüyor. Yüksek işlem hızları, hızlandırılmış kripto transferlerine izin verir ve kripto para birimleri arasında veri transferleri için daha fazla esneklik sağlar. TPS ayrıca çok sayıda işlem ve diğer faktörler nedeniyle yüksek tıkanıklık yaşayabilir.

Onay Zamanını Etkileyen Faktörler

Kripto para birimlerinden farklı olarak işlem hızları, işlem süresi aşağıdakiler gibi çeşitli değişkenlere bağlı olarak değişir:

işlemlerin karmaşıklığı

Daha yüksek girdi gerektiren işlemler, daha az girdi gerektiren işlemlere kıyasla daha uzun sürer. Madencilik grubunun havuzu başka bir şirketle rekabet ettiğinde, madenci bloklar içindeki işlemleri doğrulamakta zorlanabilir.

Ödenen işlem ücretleri

İşlem ücretleri olarak ne kadar para ödendiği, madencilerin işlemlerini bloklar halinde onaylayıp onaylamadıklarını etkiler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir