Sosyal Medya Devi Meta, Yeni Kripto Varlığı Başlatma Planlarını Açıkladı!


kripto
sosyal medya devi meta, yeni kripto varlığı başlatma planlarını açıkladı! 2

Sosyal medya devi Meta’nın, tescilli bir kripto varlığı ve sosyal belirteçleri iş modeline dahil etmek için bir plan oluşturduğu bildiriliyor.

Financial Times’ın (FT) yeni bir raporuna göre Meta, amiral gemisi ürünleri Facebook ve Instagram’ın popülaritesi düşmeye devam ederken, yaklaşmakta olan metaverse için para birimi olarak hizmet edecek bir dijital varlık yaratmayı düşünüyor.

Konuya aşina olan kaynaklar, dahili olarak Meta çalışanlarının firmanın metaverse jetonlarını CEO Mark Zuckerberg’in adını taşıyan “Zuck Bucks” olarak adlandırdığını söylüyor. Ancak kaynaklar, hiçbir şeyin resmi olmadığını ve fikrin her an geri çekilebileceğini veya rafa kaldırılabileceğini belirtiyor.

Rapor ayrıca, Reddit’e çok benzeyen şirketin, belirli gruplara katkıları ödüllendirmek için kullanılan sosyal jetonlar veya topluluk temelli itibar madeni paraları oluşturmayı düşündüğünü de ortaya koyuyor. Ayrıca Meta, fotoğraf tabanlı sosyal medya platformu Instagram’da bireysel etkileyicilerle ilişkili yaratıcı jetonları veya jetonları da yayınlayabilir.

FT’ye göre Meta’nın sosyal belirteçler için sahip olabileceği bir kullanım, kendisini merkezi bir ılımlılık gücü olmaktan çıkarmak ve bunun yerine kendilerini kontrol altında tutmayı topluluklara bırakmaktır.

Daha önce Zuckerberg, Meta’nın değiştirilemez tokenler (NFT’ler) dünyasına gireceğini açıklamıştı.

Herhangi bir ayrıntı verilmemesine rağmen Zuckerberg, özelliğin kullanıcıların halihazırda var olan NFT’leri Instagram’a getirmesine ve muhtemelen NFT‘leri basmak için fotoğraf paylaşım platformunun kendisini kullanmasına izin vereceğini söyledi.

Daha yakın zamanlarda Meta, sanal gerçeklik tabanlı metaverse reklamcılığı, artırılmış gerçeklik için giyilebilir donanım ve belirli bir alt bölümü olan bir çevrimiçi sosyal buluşma platformu gibi Web 3.0 teknolojileriyle ilgili sekiz yeni ticari marka başvurusunu kaydederek kripto alanındaki ilerlemesini daha da ilerletti. kripto yatırımcıları

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir