Yuga Labs’ta Büyük Dönüşüm: Yeniden Yapılanma İşten Çıkarmaları Beraberinde Getirdi


Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) ünlü NFT koleksiyonunun arkasındaki isim Yuga Labs, şirket içerisinde yapılanmaya giderek bazı çalışanlarını işten çıkardı.

6 Ekim 2023’te firma web sitesinde yayınlanan bir bildiriyle Yuga Labs’ın CEO’su Daniel Alegre, bu önemli değişikliği personeline duyurdu. Yeniden yapılanma sürecinin Amerika’daki bazı çalışanları etkilediği bilgisi verildi, ancak kaç kişinin bu durumdan etkilendiği hakkında net bir sayı verilmedi.

yuga labs
yuga labs'ta büyük dönüşüm: yeniden yapılanma i̇şten çıkarmaları beraberinde getirdi 2

Yuga Labs’ın kurucu ortağı Greg Solano, şirketteki toplam çalışan sayısının 120 olduğunu belirtirken, bu tür bir değişikliğin Yuga Labs’ın uzun vadeli başarısını garanti altına almak için kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

“Bu sadece bizim için değil, küresel ekonomi için de zorlayıcı bir zaman. Kalitemizi korurken yenilikçi deneyimler sunmamız gerekiyor.”

Nisan 2023’te Yuga Labs’ın CEO’su olan Alegre, önceki yönetimin bazı projelerde yanılgılara düştüğünü ve bu projelerin ya ekibi dağıttığını ya da şirketin temel yeteneklerini aştığını belirtti.

Alegre, Yuga Labs‘ın belki de çok fazla sorumluluk aldığını ve bazı işleri dışarıdan destekle gerçekleştirmeleri gerektiğini ifade etti. Şirket içindeki bazı görevlerin sonlandırılmasının ardından, Alegre’nin önceliği şirketin blockchain metaverse oyun platformu “Otherside” üzerine odaklama kararı aldığı ve bu bağlamda sürekli güncellemelerin geleceğini müjdelediği bilgisi paylaşıldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir