Makro Guru Raoul Pal, Kripto Para İçin Yaklaşan Parabolik Ralli Öngörüyor


Eski Goldman Sachs lideri Raoul Pal, kripto para birimlerinin piyasalarının, genel kanının aksine, hızlı bir şekilde parabolik bir artışa geçebileceğini belirtiyor.

Son zamanlarda Real Vision Crypto’da yayınlanan bir videoda, makro ekonomi uzmanı Pal, kripto para piyasasının, 2015-2016 boğa piyasasında tüm sektörün birkaç ay içinde %700’ün üzerinde bir artış gösterdiği dönemi yansıttığı için hızlı bir yükselişe geçebileceğini ifade ediyor.

Pal, makro ekonomik durumun bir krizin yaklaştığını gösterdiğini ve Federal Rezerv’in müdahale ederek kurtarma paketleri sunmak dışında çok az seçeneği olacağını belirtiyor.

“İlginç olan, 2015-2016 dönemine benzer bir durumun oluşması. Yani benzer bir yapı ve benzer bir piyasa ile karşı karşıyayız.

2019 biraz garip bir yıl oldu çünkü 2019 boyunca büyük bir düzeltme yaşadık, başlangıçta büyük bir artışın – %300 – ardından büyük bir düşüş ve ardından parabolik bir artış oldu.

Burada, bölgesel bankalar arasında Federal Rezerv’in müdahale etmesini gerektirecek bir bankacılık krizine yaklaştığımızı düşündüğümüz için daha önce parabolik bir artış olabileceği hissi var. Faiz oranları kontrol dışı, bu yüzden faiz oranları artıyor ve verim eğrisi tersine dönüyor, bu bankalar için kötü haber.

Bu durumun nerede olduğunu görmek için KRE ETF’yi (Bölgesel Bankacılık ETF’si) kullanabilirsiniz, ancak eğer bu 35 $, 30 $’a düşmeye başlarsa, o zaman daha fazla sorun baş gösterecek çünkü Fed bu insanları kurtarmak zorunda kalacak. Ve ardından ticari gayrimenkul sorunları var.

İşte bu, sorunların neden ortaya çıkacağına dair bir tür arka plan…”

raoul pal
makro guru raoul pal, kripto para i̇çin yaklaşan parabolik ralli öngörüyor 2

Yazı yazıldığı sırada, KRE ETF 43,13 dolardan işlem görüyor.

Pal ayrıca, krizin Fed’e sıkılaştırma politikasını tersine çevirme ve hükümete devasa ulusal borcunu ödemesi için likidite sağlama bahanesi vereceğini belirtiyor.

“Belki de Fed’in faiz oranlarını daha da sıkılaştırma nedeni, bir kriz yaratıp faiz oranlarını düşürmek ve borçtan para kazanmaktır. Çünkü eğer yapmazlarsa daha fazla para basmak zorunda kalacaklar çünkü borç ödemeleri için faiz oranları artıyor ve bu tam bir felaket olur.

Anahtar nokta likidite artışı.”

Geleneksel olarak, borçtan para kazanma, bir hükümetin merkez bankasından borç alarak harcamalarını finanse etmesi anlamına gelir. Bu durumda, ABD hükümeti tahvilleri doğrudan Federal Rezerv’e satabilir ve bu da kurumun yeni likidite oluşturmasına yol açabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir