Bitcoin’de Tarihi Zirve Sinyali! Glassnode Kurucu Ortaklarından ‘120.000 Dolar’ İddiası


Kripto sektörü uzmanlarından Glassnode kurucuları Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin’in (BTC) yakın gelecekte altı haneli değerlere ulaşabileceği kanaatinde.

Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin’in 120.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini ve bu süreçte altından daha etkili bir performans sergileyebileceğini ifade ediyor.

“Bitcoin, altının fiyatını 98 kat mı geçecek?
BTC ile Altın karşılaştırmasında dengeler değişiyor.
RSI (Göreceli Güç Endeksi) 50’nin üzerinde seyrediyor.
MACD’de boğa piyasası eğilimi ve artış gözlemleniyor.
Fibonacci analizi potansiyel değer artışını işaret ediyor.
Henrik Zeberg’ın öngörülerine göre, altın 1.200 dolar, BTC ise 120.000 dolar olacak mı?”

btc 11
kaynak: negentropik/x

Analizler, BTC’nin ons altına karşı değerinin, Elliot Wave modelinin beşinci aşamasının ardından 2024’te altının fiyatını 98 kat aşabileceğini öngörüyor. Ayrıca, Bitcoin’in piyasa değeri bazında en büyük kripto varlık olduğunu ve yakın zamanda 28.000 doların altında bir seviyeye geriledikten sonra tekrar toparlanma eğilimi gösterdiğini belirtiyorlar.

Son günlerdeki %6’lık değer artışının ardından BTC, 28.500 dolarda bir dirence takıldı ve %4,5 düşüş yaşadı. Ancak risk göstergesinin düşük seviyelere gelmesi, büyük bir değer kaybının olası olmadığını gösteriyor.

btc 12
kaynak: negentropik/x

Uzmanlar, Bitcoin’in grafik analizinde “boyun çizgisi”nin yeniden değerlendirildiğini ve bu aşamada bir konsolidasyon sürecine girdiğini vurguluyor. Baş ve omuz formasyonlarında dönüşü işaret eden boyun çizgisi önemli bir gösterge olarak kabul edilir.

“BTC, ana dip formasyonunu tamamladıktan sonra boyun çizgisi üzerinde denge arayışında. ABD Dolar Endeksi’nin zirveyi gördüğü ve gerileme yaşayabileceği düşünülüyor. Bitcoin’in grafiği, yükselen bir trend oluşturuyor. 5. dalgada ne bekliyor bizi?”

btc 13
kaynak: negentropik/x

Opsiyon piyasasında Bitcoin’e olan ilginin artmasıyla birlikte, BTC’nin yükselme trendinin devam edeceği belirtiliyor.

“Ekim ayı yükselişle geldi. BTC, 28.000 doların üzerine çıkarak haftaya, aya ve çeyreğe enerjik bir başlangıç yaptı. Bitcoin sezonunun en canlı zamanlarındayız ve risk seviyeleri düşük bölgelere ulaşıyor. ETF iyimserliği ve mevsimsel etkilerle fiyat son bir ayın zirvesine tırmandı. Ekim ayı opsiyon hacmi, yakın gelecekteki fiyat hareketleri için heyecan verici ipuçları taşıyor.”

Bu haberin yazıldığı an itibariyle, BTC son 24 saatte %1,2 artışla 27.948 dolarda işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir