Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon İçin Tutuklama Kararı Çıkarıldı!


Güney Kore’deki bir mahkeme, kripto para birimi Terra (LUNA) ve algoritmik stabilcoin TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ardından Terraform Labs kurucusu Do Kwon için tutuklama emri çıkardı.

Savcılıktan gelen bilgilere atıfta bulunan Bloomberg, Kwon ve ülkenin sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlanan diğer beş kişiye tutuklama emri çıkarıldığını bildirdi.

Altı sanık da Singapur’da bulunuyor.

Güney Koreli yetkililer, yaklaşık 40 milyar dolarlık kayıplara yol açan tarihi kazanın ardından Kwon’a karşı suç duyurusunda bulunmayı düşündüler.

luna
terra (luna) kurucusu do kwon i̇çin tutuklama kararı çıkarıldı! 2

Bir dizi davayla karşı karşıya kalacağı beklentisiyle, zor durumdaki yönetici geçen ay bir avukat tuttu ve onu soruşturmakla görevli Seul Güney Bölge Savcılığındaki bir avukata bir randevu mektubu gönderdi.

Terra ve Kwon’un düşüşünden önce LUNA, piyasa değerine göre en büyük kripto varlıklarından biriydi.

Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 120 dolardan işlem gören Terra, Mayıs ayında sıfıra yaklaştı. Stabilcoin TerraUSD’nin dolar sabiti de düştü.

Terra’nın çöküşü, Bitcoin’in (BTC) Kasım ayında rekor seviyedeki 67.549 dolardan 20.000 doların altına düştüğü bir kripto kışının ortasında gerçekleşti. Yazma sırasında, kral madeni para 20.145 $ ‘dan işlem görüyor.

Yazma sırasında Kwon’a arama emri verildiğine dair bir rapor yok.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir