Charles Hoskinson’a Göre Cardano Tabanlı Merkezi Olmayan Borsaları Ne Zaman Bekleyeceğiz?


coinprojesi.com cardano 2
charles hoskinson'a göre cardano tabanlı merkezi olmayan borsaları ne zaman bekleyeceğiz? 2

Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, merkezi olmayan borsaların piyasa değerine göre altıncı en büyük blok zincirine ulaşmasına sadece birkaç hafta kaldığını ortaya koyuyor.

Hoskinson, bir tweet’te, test ağını 5 Aralık’ta başlatacak olan Cardano’da merkezi olmayan bir ticaret protokolü olan SundaeSwap’ın arkasındaki ekiple “gerçekten gurur duyduğunu” söyledi. Bir test ağının amacı, ana ağın başlatılmasından önce varsa hataların yanı sıra olası darboğazları ve verimsizlikleri belirlemektir.

Cardano’nun yaratıcısı ve Cardano odaklı geliştirme firması Input Output Hong Kong’un (IOHK) CEO’suna göre, merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), Noel tatili sırasında veya hemen öncesinde piyasa değeri ile altıncı en büyük blok zincirine ulaşabilir.

“Tüm sıkı çalışmaları ve işleri bu kadar çabuk bitirmeleri için bu ekiple gerçekten gurur duyuyorum. Testnet’te uzun süre kalacaklarını sanmıyorum. Şansımız yaver giderse, görünüşe göre Dexes Noel için tam zamanında geliyor.”

SundaeSwap merkezi olmayan borsasının beklenen açılışı, Cardano’nun başarılı Alonzo hard fork’unun ardından akıllı sözleşme dönemine girmesinden haftalar sonra geliyor.

SundaeSwap yaptığı açıklamada, “lansman için ayrıntılı bir yol haritası sağlayacağını” söyledi ancak bir tarih belirtmedi.

SundaeSwap’ın duyurusu, kullanımda bir artış kaydettikten sonra IOHK’nın Cardano ağını yükseltmesinden günler sonra geliyor. IOHK’ya göre, günlük işlem sayısı bir yıl önceki 10.000’den 2021 Kasım’ında 200.000’e yükseldi.

IOHK tarafından yapılan en son yükseltme, bir saniyede işlenebilecek işlem sayısını artırmak için Cardano’daki blok boyutunun %12,5 oranında arttığını görecek.

Cardano İşlem Fiyatı!

ADA, yazı yazılırken 1.71 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir