Analitik Firması Uyardı, Ethereum Rakibi Bu Altcoin %150’den Fazla Değer Kaybetti


Kripto analiz şirketi Santiment, Ethereum (ETH) rakibi olan ve 2023’te %150’lik bir artış gösteren Solana’nın (SOL) ivme kaybetmeye başladığını belirtiyor.

Santiment’e göre, son Solana rallisi, kısa pozisyonların tasfiyesi sonucunda ilerlemiş ve şimdi momentumunun azalmaya başladığı görülüyor.

Analiz şirketi, Solana’yı satın almanın en uygun zamanının, Haziran ayının ikinci haftasında fonlama oranlarının düşüş trendi gösterdiği dönem olduğunu belirtiyor.

“Binance ve DyDx’teki Solana fonlama oranlarına baktığımızda, Haziran ayının ikinci haftasında görülen ultra düşük fonlama oranı artışlarının, satın alma için en ideal zaman olduğunu görebiliriz. Fiyatlar, tasfiye edilen açık pozisyonların desteği olmadan da yükselebilir, ancak bu olasılık kesinlikle azalır.”

grf442
kaynak: santiment

Pozitif bir fonlama oranı, piyasadaki yükseliş trendinin daha güçlü olduğunu gösterirken, negatif bir oran, düşüş trendinin daha baskın olduğunu gösterir.

Fonlama oranının artması yükselişe işaret ederken, azalması düşüşe işaret eder.

Bu yazının yazıldığı sırada, Binance’teki Solana fonlama oranı %0,010 ile pozitif durumda. Haziran ayının başında, Binance’teki fonlama oranı %0,045 ile negatif seviyelere düşmüştü.

Santiment, Solana’nın sosyal hakimiyetindeki azalışın, mevcut fiyat seviyesi için destek eksikliğini gösterebileceğini de belirtiyor.

“Solana’nın sosyal hakimiyetindeki düşüş, yılın başından bu yana devam eden bir trendi gösteriyor.”

grf6678
kaynak: santiment

Solana, Aralık 2022’de 8 dolar seviyesindeydi ve bu yazının yazıldığı sırada %152’lik bir artışla 20,15 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir