Solana’nın (SOL) Yükselişinin 2 Nedeni


Solana’nın sağlam fiyat performansı, kripto para piyasası katılımcılarının çoğunluğu tarafından en çok beklenen şey değildi. FTX patlamasından sonra varlığın karşı karşıya kaldığı muazzam baskı ve serbest dolaşımdaki büyük miktarda koin göz önüne alındığında, şu anda gördüğümüz fiyat hareketini gerçekten görmemeliyiz. Ancak bunun arkasında bazı sebepler var.

Kullanıcılar SOL’da bekliyor

Daha önce gördüğümüz fonlama oranlarına ve işlem hacimlerine göre tüccarların ve yatırımcıların çoğunluğu Solana’yı potansiyel bir yatırım olarak görmeden pas geçtiklerinden, yukarıda belirtilen faktörlerin tümü gözden kaçmadı.

Bununla birlikte, orta veya uzun vadeli Solana sahipleri tarafından herhangi bir satış baskısı sağlanmadığı için, sosyal tanınma eksikliği ve düşük fonlama oranları genellikle devam göstergeleridir. SOL etrafındaki sosyal göstergeler, potansiyel satıcıların piyasaya geri dönüşünü yansıtarak yukarı doğru yükseldikçe durum değişecektir.

Finansman oranları “olağan” seviyelerde

Düşük fonlama oranları, düşük likiditenin ve çoğunlukla piyasada azalan oynaklığın bir işaretidir. Öte yandan, anormal derecede yüksek fonlama oranları, her iki yönde de yaklaşan volatilite artışı potansiyelini artırıyor. Solana örneğinde, oranlar ılımlı bir seviyede, hızlı bir fiyat tersine dönmesine neden olacak çok fazla sarsıntıya neden olmadan piyasaya volatiliteyi geri getirmeye yetecek kadar.

Ne yazık ki, SOL’un hem fonlama oranları hem de sosyal tanınırlığı, piyasada bir ralli devam etmesi durumunda aşırı değerlere yükselecek geçici göstergelerdir. Ancak aynı zamanda, yukarıda belirtilen göstergelerin hiçbiri bize Solana’nın piyasadaki uzun vadeli geleceği hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Dolaşımda hala herhangi bir günde piyasaya çıkabilecek milyonlarca madeni para var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir