Cardano kurucusu Charles Hoskinson kripto varlıklarının Afganistanda Büyük Rol Oynayacağını İddia Ediyor


  • Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, kripto para birimlerinin Afganistan’daki Taliban için ve Taliban’a karşı savaşta hayati bir rol oynayabileceğine inanıyor.
  • Ülke, kripto para birimlerini hızla benimsiyor ve şu anda Chainalysis’in 2021 Küresel Kripto Benimseme Endeksi’nde 20. sırada yer alıyor.
coinprojesi 3ovsg38nako2yfznlquqpa
cardano kurucusu charles hoskinson kripto varlıklarının afganistanda büyük rol oynayacağını i̇ddia ediyor 2

“Kripto para birimleri Afganistan’da […] Taliban güçlerine karşı ve onlara karşı savaşta daha büyük bir rol oynayacak.” 

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın beklentisi de bu. O emin olduğunu kripto varlıkları değerinin önemli bir mağaza olacak ve Afgan arasında mali gizlilik tutacaktır. Bu, özellikle ABD güçlerinin son zamanlarda ülkeden çekilmesini ve Taliban’ın isyanını dikkate alıyor. O zamandan beri, Taliban güçleri vatandaşların mali durumları ve sosyal medya faaliyetleri de dahil olmak üzere her hareketini dikkatle inceliyor. diye belirtti CNBC röportajda Çarşamba günü;

”Afgan’ın dijital hayatı şimdi inceleme altında, son yirmi yıl bir rejim tarafından gözden geçiriliyor, eğer fikrinizi onların gerici bakış açılarına uymayan şekillerde ifade ettiyseniz, şimdi taciz, hapis ve hatta ölüm tehdidi altındasınız.”

Not olarak, dijital para birimlerinin Afgan topluluğuna nasıl fayda sağlayacağına dair birkaç somut ayrıntı var. Bununla birlikte, gizliliği koruyan blok zincir teknolojilerini kullanmak, onları Taliban’ın kişisel finans üzerindeki gözetiminden uzak tutacaktır.

Kripto para birimleri Afganistan’ı kurtarıyor

Ek olarak, dijital varlıklar, büyük ölçüde nakit bağımlısı ülkeyi enflasyondan koruyabilir. Bazı finansal analistlere göre, Afganistan’da bir hiperenflasyon krizi çok muhtemel. Bunun pek çok nedeni arasında, Taliban’ın devralmasını takiben finansal piyasalarda ve ödeme mekanizmalarında aşağıdakiler nedeniyle bir aksama vardır: “Ölüm, hapis veya nüfusun önemli bir bölümünün saklandığı yere geri çekilme veya kadınların işgücünden toptan çekilmesi varsa. kuvvet, ”diye belirtiyor analistler.

Ülkenin itibari para birimi olan Afgan Afganisi (AFN), Taliban’ın başkent Kabil’i ele geçirmesinden bu yana şimdiden vahşi fiyat çalkantıları yaşadı. Bunun da ötesinde, uluslararası yardım kuruluşları ve ABD’nin talimatıyla yerel banka hesapları donduruldu. Geçen hafta da Western Union, bir sonraki duyuruya kadar ülkedeki hizmetlerini askıya aldı. Tüm bunların genel etkisi, Afgan vatandaşlarının varlıklarını uluslararası olarak transfer etmelerinin sınırlandırılmasıdır. Şirket yaptığı açıklamada;

Western Union, insanların fon alması gereken acil ihtiyacı anlıyor ve koşullar izin verdiği ölçüde Afganistan’daki müşterilerimiz için operasyonları sürdürmeye kararlıyız.

Artan Afgan kriptosunun benimsenmesi

Bildirildiğine göre, birçok kar amacı gütmeyen kuruluş kripto para birimlerinde bağış kabul etmeye başladı. Bunlar arasında Mülteciler için Kalpler ve Evler ve İlham Verecek Kurallar yer alıyor. Bu, Afganların temel ihtiyaçlar, eğitim ve tıbbi yardım almalarına yardımcı oldu.

Bunun dışında, Afganistan’da kripto kullanımı son yıllarda yükselişte. Ülke şimdi Chainalysis’in 2021 Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ne göre 20. sırada yer alıyor. Venezuela, Pakistan, Vietnam ve Filipinler gibi diğer gelişmekte olan ülkeler de üst sıralarda yer alıyor. Bu, zayıf finansal altyapıya sahip ülkelerin dijital varlıkları çökmekte olan yerel para birimlerine önemli bir alternatif olarak gördüğünü gösteriyor.

Yine de Hoskinson, Taliban’ın dijital varlıkları da kucaklayabileceğine inanıyor. Kripto varlıkları, ülkedeki faaliyetlerini finanse etmek veya dış kaynaklardan fon sağlamak için kullanılabilir.

kaynak: https://www.crypto-news-flash.com/

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir