Polkadot Fiyat Analizi ve Tahmini – DOT Fiyatı 2022’de 80 Dolara Çıkacak mı?


Bu Polkadot (DOT) 2022 Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, DOT fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Son birkaç hafta içinde, kripto piyasası hızlı bir toparlanma gösteriyor gibi görünüyor. Son altı haftadaki düşüşün ardından kripto piyasası ya sabit kaldı ya da istikrarlı bir şekilde büyüyordu. Şu anda, dijital varlık endüstrisinin sonunda tekrar yükselişe geçebileceği görülüyor. Yine de Polkadot(DOT) son 22 ayda kötü bir performans göstermedi ve %181 getiri elde etti.

DOT aynı fiyat oynaklığını yaşayacak mı? Bu DOT fiyat analizi 2022 makalesinde yakında öğreneceğiz. Ama önce Polkadot (DOT) nedir ona bir bakalım.

Polkadot (DOT) nedir?

Polkadot (DOT), gelişmeler açısından son zamanlarda zirvede. DOT, neredeyse 7.515.713,685 $ piyasa değeri ile CoinGecko’daki en iyi 10 kripto para biriminden biridir. Dolayısıyla bu, DOT’u bu yıl izleme listesine alınacak kripto para birimlerinden biri yapıyor.

Polkadot, herhangi bir bilgi veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran, açık kaynaklı bir çok zincirli paylaşım protokolüdür. Bununla birlikte, bu, birbirleriyle birlikte çalışabilen çok çeşitli blok zincirleri yapar. Ayrıca birlikte çalışabilirlik, kullanıcıları tarafından kontrol edilen ve yeni uygulamaların, kurumların ve hizmetlerin geliştirilmesini basitleştiren tamamen merkezi olmayan ve özel bir ağ geliştirmeyi amaçlar.

Dahası, Polkadot protokolü genel ve özel zincirleri, izinsiz ağları, oracle’ları ve geleceğin teknolojilerini birbirine bağlar. Ancak, bu bağımsız blok zincirlerinin Polkadot aktarma zinciri aracılığıyla verileri ve işlemleri güvenilir bir şekilde paylaşmasını sağlamak. Buna ek olarak, Polkadot’un yerel DOT belirteci üç açık amaç sunar: ağ yönetimi ve operasyonları sunmak ve bağ kurarak parachains geliştirmek.

Artık DOT hakkında net olduğumuza göre, DOT’un 2022’de faydalı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Bana katılın ve bu DOT fiyat analizi ve DOT fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim .

Polkadot (DOT) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Polkadot fiyat analizinin yazıldığı tarihte, DOT, 24 saatlik 404.762.456$ işlem hacmiyle 7.59$’dan işlem görüyor. DOT fiyatı son 24 saatte %6,71 düştü.

Şu anda, DOT için en iyi kripto para borsaları Binance, OKEx, FTX, Huobi Global, Kucoin, Kraken, Bitfinex ve Tokocrypto’dur. Şimdi, 2022 için bu DOT teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi 2022

Şu anda DOT, CoinGecko’da 10. sırada yer alıyor. Ancak DOT blok zincirindeki en son yükseltmeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu DOT fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim. Son bir haftada %3.1 değer kazandı.

seri13 coinprojesi
keltner kanalını gösteren dot/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. Polkadot (DOT) için Keltner Kanalı sinyallerinden, son mum çubuğu yukarıdaki Keltner Kanalı grafiğindeki alt eğriye değmediği için mevcut yükseliş trendinin devam edebileceği görülebilir. Bu, herhangi bir geri dönüş beklenmeden önce DOT fiyatındaki mevcut artışın bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor.

seri14 coinprojesi 1
göreceli güç endeksini gösteren dot/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. 1 Günlük grafiğin RSI değeri 40.85’tir. Bu, RSI 30 ile 50 arasında olduğu için DOT’un nötr bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Bu değer, yatırımcılar kendilerini alıcılara karşı yeniden konumlandırırsa, bir yükseliş koşusunu tetikleyebilir.

seri15 coinprojesi
90-ma ve 30-ma’yı gösteren dot/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Polkadot (DOT) için 90 günlük ve 30 günlük hareketli ortalamalardan, 90 günlük hareketli ortalamanın 30 günlük hareketli ortalamaların üzerinde olması nedeniyle DOT’un uzun vadede yükselişe geçeceği görülebiliyordu. Bu nedenle, uzun vadeli yatırımcılar, kripto kışı nedeniyle son haftalarda kaybedilen yatırımlarının bir kısmını geri kazanabilirler.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, Polkadot’un (DOT) son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Ancak DOT fiyatı yükseliş sinyali veriyor ve son 7 gün içinde %3,1 değer kazandı. Bu eğilim devam ederse, DOT boğalarla birlikte çalışabilir, 11.15 $ direnç1 seviyesini kırabilir ve 2022 yükseliş sinyali olan 7. dirençte 54.91 $ ‘a yükselebilir.

seri16 coinprojesi
temel seviyeleri gösteren dot/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve DOT’u yükseliş pozisyonundan itebilir. Daha basit bir ifadeyle, DOT fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 5,84 dolara düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli DOT fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Yeni zirvelere ulaşma olasılığı yüksektir. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Polkadot 2022’nin sonunda 54.91 $’a ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 11.15 $’a kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan, ortaklıklar ve 80 dolara ulaşan gelişmeler fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2023

DOT, direnç seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 90-MA civarında tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı görevini 150 $ ‘dan hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak ve bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacaktır.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, DOT fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, DOT yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilir. fiyat yükselip 250$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde DOT fiyatları 400 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak DOT için o kadar da zor olmadı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, DOT’un tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Çözüm

Polkadot’un 2022’de önünde parlak bir geleceği var. DOT ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, DOT’un yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

2022 boğa DOT fiyat tahmini 54.91 dolar, ancak 80 dolara kadar yükselebilir. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar DOT’un ana akım kripto para birimleri ile birlikte 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar vermişse, yeni ATH’sine bile ulaşabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir