Litecoin Fiyat Analizi ve Tahmini – LTC Fiyatı 2022’de 500 Dolara Çıkacak mı?


Bu Litecoin (LTC) Fiyat Analizi ve Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, LTC fiyat analizimizi ve tahminimizi hazırlarken göz önünde bulundurduğumuz kilit noktaları göreceksiniz.

Birçok kripto para birimi 2022’de toplandı ve bazıları 2017 boğa koşusundan ATH’lerini geçti. Belki de en etkileyici olanı, boğa koşusunu sürdürürse yakında 70.000 dolara yaklaşma yolunda olan Bitcoin.

Bu arada, “Bitcoin’in gümüşü” olarak adlandırılan Litecoin (LTC), BTC’nin etkileyici performansını tekrarlama umuduyla hızını artırmaya başladı. Bununla birlikte, Litecoin’in ATH’si 10 Mayıs 2021’de olan 412,96 $’dır. Şu anda, Litecoin piyasa değeri açısından on altıncı kripto para birimidir.

Litecoin vizyonunun bir parçası olarak, yaratıcı Charlie Lee , PayPal aracılığıyla da erişilebilir olmayı hedeflediklerini söyledi. Ek olarak, yüksek likiditeye sahip olmak ve her kripto borsasında mevcut olmak istiyorlar . Ayrıca Grayscale LTCN Trust’ta 104 milyon dolara ulaşmak istiyorlar . Son bir yılda fiyatı %48,7’nin üzerinde düştü.

Litecoin tüm bu hedeflere ulaşırsa, kesinlikle ATH’sini ve daha fazlasını aşacaktır. Ancak mevcut istatistikleri ve performansı ile Litecoin, 2022’de en iyi kripto para birimlerinden biri olacak mı? Bunu Litecoin fiyat tahmininde öğreneceğiz . Ancak Litecoin fiyat analizimize başlamadan önce, “Litecoin nedir?” sorusuna cevap verelim.

Litecoin (LTC) nedir?

Litecoin, bugüne kadarki en eski kripto para birimlerinden biridir. Sonraki yıllarda tam bir ekosistem yaratmadan önce 2011 yılında Bitcoin blok zincirinin bir çatalı olarak başladı . Litecoin’in eski bir Google çalışanı olan yaratıcısı Charlie Lee, daha önce ciddi ölçeklenebilirlik sorunları yaşayan Bitcoin’e alternatif olarak Litecoin’i yarattı.

Bitcoin’e daha hafif bir alternatif olarak tasarlanan Litecoin , kullanıcılarına dünya çapında sorunsuz eşler arası (P2P) işlemler sağlamayı hedefliyor. Sonuç olarak, Litecoin’i kabul eden çok sayıda kripto borsası ve ticaret platformu vardır.

Litecoin, madencilik için Scrypt algoritmasını uygular. Aynı zamanda , popüler kitap serisi ve film serisi Harry Potter’dan türetilmiş bir teknoloji olan Mimblewimble’ı da popüler hale getirdi. Bu teknoloji, Litecoin’in gizlilik çözümlerini sağlamasına yardımcı olur.

Litecoin nedir sorusuna cevap verdiğimize göre artık Litecoin fiyat analizimize geçebiliriz.

Litecoin (LTC) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Litecoin fiyat analizinin yazıldığı tarihte LTC, 24 saatlik işlem hacmi 533.069.313 $ olan 58.34 $’dan işlem görüyor. LTC’nin fiyatı son 24 saatte %2,55 arttı.

Ayrıca, LTC, 70.758.151.28 LTC’lik bir akım dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda LTC için en iyi kripto para borsaları Binance , Huobi Global , OKEx , FTX , Kucoin, Kraken, Gemini, Bitfinex ve Bitstamp’tır.

Şimdi, bu 2022 LTC teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi 2022

Şu anda Litecoin, CoinGecko’da 20. sırada yer alıyor. Ancak LTC blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu LTC fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

seri5 coinprojesi
keltner kanalını gösteren ltc/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. Litecoin (LTC) için Keltner Kanalı sinyallerinden, son mum çubuğu tepeden eğrinin ilk yarısında olduğu için mevcut yükseliş trendinin devam edebileceği görülebilir. Bu, LTC fiyatındaki mevcut artışın herhangi bir geri dönüş beklenmeden önce birkaç gün sürebileceğini gösteriyor.

seri6 coinprojesi
göreceli güç endeksini gösteren ltc/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. 1 Günlük grafiğin RSI değeri 58.24’tür. Bu, LTC’nin RSI’si 50 ile 70 arasında olduğu için güçlü bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Bu değer, yatırımcılar kendilerini alıcılara veya satıcılara yeniden konumlandırırsa yükseliş veya düşüş eğilimini tetikleyebilir.

litecoin
200-ma ve 100-ma’yı gösteren ltc/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Yukarıdaki tablodan 200-MA, 100-MA’nın üzerindedir, bu da uzun vadeli yatırımcıların kazanacağı anlamına gelir. Ancak, iki hareketli ortalama arasındaki farkın geniş olması ve her iki hareketli ortalamanın da yeni oluşan mum çubuklarının üzerinde olması nedeniyle, kripto paranın fiyatı daha da yükselebilir.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, Litecoin’in son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Üstelik LTC fiyatı son 14 günde %17,1’in üzerinde. Bu eğilim devam ederse, LTC boğalarla birlikte çalışabilir, 75.81 $ direnç1 seviyesini geçebilir ve direnç9 seviyesinde 286.95 $’a tırmanabilir, bu 2022 için bir yükseliş sinyalidir.

seri8 coinprojesi
temel seviyeleri gösteren ltc/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve LTC’yi yükseliş pozisyonundan tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, LTC’nin fiyatı düşüş sinyali olarak neredeyse 39.63 dolara düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli LTC fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 412,96 dolar ile aşma olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Litecoin 2022’nin sonunda 286,95 dolara ulaşacak. Ayrıca, Temmuz 2022’de LTC 75,81 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 500$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2023

LTC, uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini elinde tutarsa, alıcılar, hayati seviyedeki bir sonraki saldırı görevini 800 $’da oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2024

Önümüzdeki iki yıl içinde LTC fiyatları 950 dolara kadar çıkabilir. Ayrıca bu seviyeye ulaşmak LTC için o kadar da zor olamazdı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, LTC’nin tahmine göre önümüzdeki iki yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2025

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, Litecoin fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, LTC yatırımcıları 2025 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler . En iyi yatırım, fiyat aniden yükselip 1000$’a ulaşabileceğinden.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2026

Önümüzdeki dört yıl içinde, dünyanın farklı yerlerinde kripto kullanımındaki artış nedeniyle Litecoin fiyatları 1500 dolara kadar çıkabilir.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2027

Önümüzdeki beş yıl içinde, LTC fiyatları 2000 dolara kadar çıkabilir. Ayrıca bu seviyeye ulaşmak LTC için o kadar da zor olamazdı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, LTC’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2028

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, Litecoin fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, LTC yatırımcıları 2028 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. fiyat yükselip 4000$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2029

Önümüzdeki yedi yıl içinde, LTC fiyatları 7000 dolara kadar çıkabilir. Ayrıca bu seviyeye ulaşmak LTC için o kadar da zor olamazdı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, LTC’nin tahmine göre önümüzdeki yedi yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2030

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, Litecoin fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, LTC yatırımcıları 2030 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. En iyi yatırım, fiyat aniden yükselip 10.000$’a ulaşabileceğinden.

Sonuç

Litecoin’in 2022 ila 2030 arasında parlak bir geleceği var. LTC ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, LTC’nin yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Boğa LTC fiyat tahmini 2022 286,95 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleriyle birlikte LTC’nin 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 500 dolara bile ulaşabilir .

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir