Netflix’in Kripto Dolandırıcısı Belgeseli Topluluk Tepkisini Ateşledi!


netflix
netflix'in kripto dolandırıcısı belgeseli topluluk tepkisini ateşledi! 2
  • Bir kripto dolandırıcısıyla ilgili yeni Netflix belgeseli, toplulukta çılgın tepkilere yol açtı.
  • 30 Mart 2022 Çarşamba günü “Kimseye Güvenme: Kripto Kralı Avı” başlıklı bir belgesel yayınlandı.
  • Dolandırıcı, 250 milyon dolarlık kripto parayla kaçtı.

Bir kripto dolandırıcısıyla ilgili yeni Netflix belgeseli, toplulukta çılgın tepkilere yol açtı.

Popüler yayın hizmeti Netflix, 30 Mart 2022 Çarşamba günü “Trust No One: The Hunt for the Crypto King” başlıklı bir belgesel yayınladı. Belgesel, kripto para biriminin şu anda feshedilmiş kurucusunun ölümünü çevreleyen şüpheli koşullara dayanıyor. değişim, QuadrigaCX.

Belgeselin arkasındaki amaç, topluluğa, bu güne kadar insanları hala şaşırtan yüksek profilli kripto vakası etrafındaki gizemi çevreleyen bir miktar açıklama yapmaya çalışmaktır.

Başlangıçta QuadrigaCX kurucusunun Hindistan’a seyahat ederken öldüğüne inanılıyordu. Kurucu ayrıca bir dizi kripto para cüzdanının anahtarlarını da yanına almıştı. Resmi raporlar, bu cüzdanların tahmini toplu toplamının yaklaşık 250 milyon dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor.

Belgeseldeki araştırmacılar, kurucunun ölümünde göründüğünden daha fazlası olduğuna inandığı için yatırımcının sorularına yanıt bulmaya çalışıyor. Belgesel aynı zamanda kurucunun gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla ilgili çeşitli komplo teorilerini de ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

En öne çıkan teorilerden biri, kurucunun milyonlarca dolarlık kullanıcının parasından kurtulmak için ölümünü taklit etmeye çalıştığı inancı etrafında dönüyor. Kurucunun Crohn hastalığını ölümünü açıklamanın bir yolu olarak kullandığına da inanılıyordu, ancak bir kullanıcı daha sonra Crohn hastalığının nadiren bir kişinin ölümüne yol açtığını belirterek bu teoriyi Twitter’da çürüttü.

Bazı kullanıcılar sorundan şüphelendiler ve paralarını tam zamanında çekebilecek kadar şanslıydılar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir