MicroStrategy’den Michael Saylor, Finansal Piyasaların Bitcoin Destekli Tahviller İçin Henüz Hazır Olmadığını Söylüyor!


microstrategy
microstrategy'den michael saylor, finansal piyasaların bitcoin destekli tahviller i̇çin henüz hazır olmadığını söylüyor! 2

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, finans piyasaları henüz BTC destekli tahvillere yatırım yapmaya hazır olmadığı için firmasının son Bitcoin alımını finanse etmek için bir bankadan borç almak zorunda kaldığını söyledi.

Bir basın açıklamasında, iş zekası şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için 205 milyon dolarlık bir kredi aldığını açıkladı.

Silvergate Bank, Silvergate Exchange Network (SEN) kapsamında MicroStrategy’nin bir yan kuruluşu olan MacroStrategy’ye kredi verdi. Yalnızca faizli vadeli kredi, MicroStrategy’nin teminat hesabında tutulan BTC tarafından güvence altına alınmıştır.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kredinin firmaya “Bitcoin’in önde gelen halka açık şirket yatırımcısı” konumunu ilerletme fırsatı verdiğini söyledi.

“Krediden elde edilen sermayeyi kullanarak, Bitcoin’imizi verimli bir teminata dönüştürdük ve bu da iş stratejimize karşı daha fazla uygulamamızı sağlıyor.”

MicroStrategy, yaklaşık 6 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip.

Saylor, Bloomberg’e yeni bir röportajda, şirketin finansal piyasalar Bitcoin destekli tahvilleri kabul etmeye hazır olmadığı için kredi aldığını söyledi.

“İnsanların sonunda ipotek destekli menkul kıymetler gibi Bitcoin destekli tahvilleri sattığı bir gün görmeyi çok isterim. Piyasa şu anda buna tam olarak hazır değil. Bir sonraki en iyi fikir, büyük bir bankadan vadeli bir krediydi.”

Bitcoin tahvillerinin mevcut en büyük savunucularından biri, iki ay önce BTC’yi yasal ihaleye çıkardıktan sonra Kasım ayında yeni bir fütüristik “Bitcoin City” projesi için planlarını açıklayan El Salvador hükümetidir.

Şehre fon sağlamak için hükümet BTC tahvilleri çıkarmayı planlıyor ve Bitcoin geliştirme firması Blockstream ile onları yatırımcılara hazırlamak için bir araya geldi.

Ancak, bu tahvillerin kullanıma sunulmasının yasal gecikmelerle karşı karşıya olduğu bildiriliyor.

Bukele, Şubat ayı sonlarında Bitcoin ile ilgili bir dizi yasal reformu duyurdu, ancak yerel yayın La Prensa Grafica, ülkenin Kongresi’nin tahvilleri fiilen uygulamak için gerekli yasaları henüz almadığını bildirdi.

Saylor, Bloomberg’e Orta Amerika ülkesinin BTC tahvillerinin Bitcoin dışında risk taşıyacağını söyledi.

“El Salvador Bitcoin tahvili hakkında çok fazla konuşma var. Bu, saf bir Bitcoin-hazine oyununun aksine hibrit bir devlet borçlanma aracıdır. Bunun kendi kredi riski var ve tamamen Bitcoin riskinin kendisiyle hiçbir ilgisi yok.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir