Benjamin Cowen, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı!


Ünlü kripto para uzmanı Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) genellikle yarılanma sonrasında başlayan bir yükseliş dönemine girmeden önce kritik bir döneme girdiği konusunda uyarıda bulundu.

Cowen Bitcoin Yatırımcılarına Seslendi

Cowen, BTC’nin önümüzdeki aylarda düşmesini ve gelecek yıl planlanan yarılanma öncesinde gerileme yaşayacağını ifade etti.

Ünlü kripto para analisti, BTC’nin geçmiş yarılanmalar öncesinde benzer düşüşler yaşadığını belirtti.

“Bu yıl veya en geç gelecek yılın başlarında BTC’nin bir kez daha korku yaşayacağına inanıyorum. Yarılanma öncesinde, insanların güvenini sınamak için yarılanmaya bir süre kala yaşanacak bir düşüş olacak.

2015, 2019 ve 2020’de de benzer düşüşler yaşandı. Sanırım bu sefer de aynı durumu göreceğiz.”

bitcoin haberleri
benjamin cowen, bitcoin yatırımcılarını uyardı! 2

Cowen, piyasada düzeltme yaşanması durumunda altcoinlerin BTC’ye kıyasla daha büyük darbeler alacağını söyledi.

“Bir düzeltme senaryosunda, düşük likiditeli varlıklar, yüksek likiditeye sahip olanlardan daha fazla etkilenecektir.

Yarılanma öncesi dönemde Bitcoin/ABD doları çiftinde düzeltmeler olduğunda, altcoin piyasasındaki likidite önemli ölçüde azalır.

Bu nedenle, düzeltme yaşandığında, muhtemelen altcoinlerin sadece ABD doları çiftlerinde değil, aynı zamanda Bitcoin çiftlerinde de düştüğünü göreceksiniz.”

Cowen’a göre, şu anki piyasa, amiral gemisi kripto varlığı olan BTC’nin büyük altcoinlere göre daha iyi performans sergilediği bir BTC sezonunda bulunuyor.

“Şu anda, Bitcoin sezonunun derinliklerine dalmış durumdayız. Öyle ki, son 60 gün içinde Bitcoin, piyasa değeri açısından ilk 50 kripto para birimi arasında yer alan diğer tüm altcoinleri geride bıraktı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir