Makro Gurusu Lyn Alden’e Göre Bitcoin ‘Büyük’ ​​Piyasa Değerine Ulaşabilir


Tanınmış ekonomist Lyn Alden, Peter McCormack ile yaptığı son röportajda, Bitcoin’in (BTC) küresel servetin daha büyük bir dilimini kaplamaya başlayacağı fikrini ortaya attı. Alden, insanların likit net değerlerinin yükselen bir yüzdesini “merkezsiz ve taşınabilir” dijital bir varlıkta tutmak isteyeceğini savunuyor.

Küresel Varlık Dağılımı ve Bitcoin’in Yeri

Lyn Alden, bireylerin net servetlerinin ne kadarını bu tarz bir varlıkta tutmak isteyebileceğini sorguluyor. Şu anda bu oranın yüzde 1’in altında olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Eğer bu oran %5 veya %10 olursa ne olur?”

Alden, Bitcoin’in yalnızca birkaç puanlık bir artışla bile piyasa kapitalizasyonunun astronomik seviyelere ulaşabileceğini dile getiriyor.

bitcoin haberleri
makro gurusu lyn alden'e göre bitcoin 'büyük' ​​piyasa değerine ulaşabilir 2

Bitcoin’in Rakipleri ve Potansiyeli

Alden ayrıca, Bitcoin’in diğer para birimleriyle de kıyaslanabileceğini ve BTC‘nin monetarizasyon, likidite ve ağ etkileri konularında “ölçek avantajına” sahip olduğunu belirtiyor. “Bu faktörler, hangi ülkenin para biriminin popüler olduğuna bağlı olarak, sürekli olarak artıyor.” diye ekliyor. Alden’a göre, eğer Bitcoin’in genel özellikleri diğer para birimlerinden üstünse, yükseliş trendinin süreceği beklenebilir.

Güncel Piyasa Durumu

Yazının kaleme alındığı an itibariyle, Bitcoin 25.757 dolardan işlem görüyor. Lyn Alden’in bu öngörüleri, yatırımcılar ve finans dünyası için büyük bir önem taşıyor. Bitcoin’in küresel varlık portföylerinde ne kadar yer kaplayacağı konusu, geleceğin finansal manzarasını şekillendirecek bir faktör olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir