BTC Haziran’ı 200 Haftalık Hareketli Ortalamanın Altında Kapatıyor!


btc
btc haziran'ı 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapatıyor! 3
  • Bitcoin (BTC), 200 Haftalık Hareketli Ortalamanın (WMA) altında kapandı.
  • BTC fiyatı Haziran ayını 19.925 dolardan kapattı.
  • Günlük BTC grafiğindeki RSI, aşırı satım bölgesine işaret ediyor.

Bitcoin (BTC), fiyatı son 24 saat içinde düşmeye devam ettiği için 200 Haftalık Hareketli Ortalama’nın (WMA) altında kapandı.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan BTC, son 24 saat içinde 19.000 dolar seviyesinin altına düştüğü için kritik bir destek alanını ihlal etti. O zamandan beri, BTC’nin fiyatı Haziran ayını 19.925 dolardan kapatmak için toparlandı. Bu, BTC‘nin fiyatını, token tarihinde ilk kez olan 200 WMA’nın altına konumlandırıyor. Ayrıca BTC, şimdiye kadarki en düşük Göreceli Güç Endeksini (RSI) yayınladı.

Kripto piyasası takipçisi CoinMarketCap’e göre, yazının yazıldığı sırada BTC‘nin fiyatı şu anda 19.392.22 dolar. Bu, son 24 saatte fiyatta %3,02 ve son yedi günde %7,91 fiyat düşüşünden sonra gelir. BTC’nin fiyatındaki düşüş nedeniyle, toplam piyasa değeri şu anda 370.041.403.137 dolar.

coinprojesi.com btc 1024x546 1
btc haziran'ı 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapatıyor! 4

BTC/USDT için günlük grafiğe bakıldığında, RSI çizgisi, düşüş bayrağını işaret etmek için RSI SMA çizgisinin altını geçti. Geçen gün kesişen iki çizgiye ek olarak, günlük grafikteki RSI şu anda 29.34’te ve BTC’yi aşırı satım bölgesine götürüyor.

BTC şu anda üst sınırı 21.876 dolar ve kanalın alt sınırı 18.605 dolar olan bir fiyat kanalında. Fiyatı başka bir kırmızı günlük mum göndermek için aşağı yönlü hareketine devam ederken BTC için günlük grafikte azalan bir üçgen grafik paterni de oluştu.

BTC, grafik modelinin zirvesine yaklaştıkça fiyat kanalının alt sınırı kadar düşebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir