LUNA 0,00003 Dolara Düşerken, Borsalar Listeden Çıkarken Terra Saldırıyı Önlemek İçin Blok Zincirini Durdurdu!


luna
luna 0,00003 dolara düşerken, borsalar listeden çıkarken terra saldırıyı önlemek i̇çin blok zincirini durdurdu! 2
  • Terra, doğrulayıcılarının ağı yeniden yapılandırmak için bir plan yaptıkları için 7.607.789 blokta durdurduğunu açıkladı, ikinci kez 12 saat içinde durduruldu.
  • Binance, Bybit, Huobi, eToro ve bir dizi Hint borsası tarafından belirlenen liderliğin ardından günlerdir serbest düşüşte olan tokeni listeden çıkardı.

Terra’nın LUNA kripto para birimi, katliamın ne zaman durabileceğine dair hiçbir işaret olmadan serbest düşüşte. Proje, jetonu kurtarmak için daha fazla LUNA ve UST sabit para basmak gibi bazı önlemleri denedi, ancak bu sadece işleri daha da kötüleştirdi. Geri ödeme için son bir çaba olarak, ağın doğrulayıcıları, onu kurtarmak için bir plan üzerinde çalışırken blok zincirini durdurmaya karar verdiler.

Terra geliştiricileri, sert hareketi duyurmak için Twitter’a gitti.

Bu, ağın yarım gün içinde ikinci kez durdurulmasıydı. Birkaç saat önce, geliştiriciler “ağır LUNA enflasyonunu ve önemli ölçüde azaltılmış saldırı maliyetini takiben yönetişim saldırılarını önlemek için” ağı durdurmaya karar vermişlerdi.

LUNA, geçtiğimiz gün 99.98’lik bir düşüşle 0.00003328 $’a düştü ve geçen hafta 85 $’dan düştü. Bu nedenle, kötü niyetli bir oyuncu, ağı ele geçirecek ve istediği gibi manipüle edecek kadar LUNA’yı kolayca satın alabilir.

Yaklaşık üç saat sonra Terra tekrar çevrimiçi oldu ve geliştiriciler doğrulayıcıların daha fazla delegasyonu devre dışı bırakmak için bir yama uyguladığını söyledi.

Terra hayranları, kurucu Do Kwon’un ve ekibinin, zor durumdaki projeyi kurtarmak için kollarında bir şeyler olduğunu ummaya devam ediyor. Ancak CNF’nin dün bildirdiği gibi, Kwon’un kendisi de çöken Basis Cash olarak bilinen başka bir stabilcoin projesinin arkasındaydı.

Şikayet sayısını azaltmak için kullanıcıların artık her saat başı bir gönderiyle sınırlandırıldığı Terra Discord kanalında bir kullanıcı şunları paylaştı:

Ne yaparlarsa yapsınlar, büyük liglerden bir krizde ne yapacağını bilen A takımını getirmeleri gerekiyor. The Rock seviyesindeki sinirlerden Sean Connery’ye ve kararlılığa ihtiyacımız var. Doğru insanlarla, iyi fikirlerle ve sermayeyle uzayda her şey mümkün. Terra’yı gerçekleştir. Bir saat sonra görüşürüz.

Binance, eToro, Huobi LUNA’yı listeden çıkardı – tabuta son çivi mi çaktı?

Yağmur yağdığında yağar ve LUNA için bu söz çok doğru geliyor. Fiyatı düştükçe, borsalar bağları kesiyor.

Binance bugün birkaç LUNA ticaret çiftini listeden çıkardığını, açık pozisyonları kapattığını, otomatik bir uzlaşma gerçekleştirdiğini ve bekleyen tüm emirleri iptal ettiğini duyurdu. Dünyanın en büyüğü olan borsa aynı zamanda birkaç UST çiftinin ticaretini durdurma sözü verdi.

Binance, LUNA‘yı listeden çıkarma konusunda yalnız değildi.

Başka bir büyük kripto borsasından 11 Mayıs’ta yapılan duyuruda, “Huobi Global, 11 Mayıs 2022’de saat 14:00’te (UTC) LUNA COIN marjlı takasları teslim etmeyi ve listeden çıkarmayı planlıyor” dedi.

Dünyanın en büyük türev borsalarından biri olan Bybit de benzer önlemler aldı.

eToro ayrıca platformunda LUNA’yı listeden çıkardı. Hindistan’da, en büyük iki borsa WazirX ve CoinDCX de hamle yaptı.

2020’de popüler bir meme kripto interneti ele geçirdi. Dolar basan daha yaşlı bir Federal Rezerv yöneticisine bağıran genç bir adamı tasvir ederken, genç adam bu tür pervasız para basmanın kötülüklerini kınadı. Mem, kötü bir şekilde ‘Money Printer Go Brrrr’ olarak adlandırıldı.

Meme, ABD Fed’in COVID-19’un getirdiği ekonomik gerilemeyi hafifletmek için ekonomiye 1,5 trilyon dolar ekstra likidite enjekte edeceğini belirttiği bir zamanda ortaya çıktı.

Bu memenin kökleri, kripto endüstrisinin fiili ilkesinde de vardı; bu, merkezi bir varlığın amaçlarına uyacak şekilde veya ekonomik baskı nedeniyle istediği zaman para basamaması gerektiğidir. Ne de olsa Satoshi, ABD hükümetinin son 30 yılın en kötü mali krizinin – 2008 konut krizinin – en büyük kolaylaştırıcılarından biri olarak görüldüğü bir zamanda Bitcoin’i piyasaya sürdü.

Ancak, Terra’nın bu tür inançlara bağlı olmadığı anlaşılıyor. Son zamanlarda Do Kwon, projenin, Terra’nın UST stablecoin üzerindeki baskıyı hafifletmek için çok daha fazla LUNA basmasına izin veren bir topluluk teklifini kabul edeceğini açıkladı.

Sürecin UST kaydetme kısmı başarısız olurken, LUNA kısmının yazdırılması planlandığı gibi devam etti. Terra, 10 Mayıs’tan bu yana, Terrascope’a göre, LUNA’nın toplam arzını yüzde 10.000’e yakın bir artışla 775 milyondan şaşırtıcı bir şekilde 6.9 trilyon dolara çıkardı.

Bu, bazı LUNA inançlılarının sahip oldukları veya stake ettikleri tokenlerin değerini düşürdüğünü söyledikleri baskıya karşı olduklarını ifade etmelerine rağmen oldu. Ancak LUNA şimdi neredeyse sıfıra yaklaşırken, tüm bunlar bir iki gün içinde önemli olmayabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir