Kriptolar 90’lardaki İnternet Gibidir, Yatırım Yapmak için Çok Geç Değil: Wells Fargo


i̇nternet
kriptolar 90'lardaki i̇nternet gibidir, yatırım yapmak için çok geç değil: wells fargo 3
  • Wells Fargo, günümüzün devlerinin çoğunun yeni piyasaya çıktığı 90’ların sonlarında, mevcut kripto benimsemesini İnternet ile karşılaştırdı.
  • Banka, kriptoya yatırım yapmak için çok geç olmadığını söylüyor ancak endüstrinin hiper benimsemenin bir dönüm noktasına girmek üzere olduğunu söylüyor.

Kriptoya girmek için çok erken mi yoksa çok mu geç – dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden birinin son raporunda yanıtlamaya çalıştığı soru bu. Wells Fargo Investment Institute’un raporu, kriptoya girmek için çok geç olmadığını söylüyor, ancak kripto ile hiper benimsemenin bir dönüm noktasına girdiğimize inanıyor.

“Kripto Para Birimleri – Çok erken veya çok geç” başlıklı rapor, kripto kullanıcılarının düşük bir tabandan hızla büyüdüğünü kabul etti. 1990’larda internete kriptonun şu anki benimsenmesini kıyaslamak, bir hiper evlat edinme dönemine doğru ilerleyebileceğimize işaret etti.

Bulgularını şöyle özetledi:

Yatırım evriminin ilk aşamalarında kalsalar da kripto para birimlerinin bugün uygulanabilir yatırımlar olduğuna inanıyoruz. Yatırım ortamı hala olgunlaşmakta olduğundan, şimdilik profesyonel olarak yönetilen özel yerleşimleri öneriyoruz.

“Erken, ama çok erken değil”

Bir kripto borsası olan Crypto.com tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, şu anda dünya genelinde 221 milyon kripto para kullanıcısı var. Bu sayı, 2021’de kriptolar ana akım popülerliğe ulaştığı için iki katından fazla arttı. Karşılaştırıldığında, yaklaşık 145 milyon Amerikalı, borsada işlem gören şirketlerde hisseye sahip. Hindistan’da sadece yüzde 3,7 (veya 51 milyon) ve Çin’de yaklaşık yüzde 12,7 (178 milyon).

Ancak benimseme arttıkça, henüz Bitcoin satın almamış olanlar harekete geçmek için çok mu geç kaldı?

Wells Fargo öyle olmadıklarını söylüyor. Bankacılık holdingine göre, şimdi girenler “erken ama çok erken değil” grubunda yer alıyor.

Bu eğilim devam ederse, kripto para birimleri yakında diğer teknolojilere benzer şekilde erken benimseme aşamasından çıkıp hiper benimsemenin bir dönüm noktasına girebilir. Evlat edinme oranlarının artmaya başladığı ve geriye bakmadığı bir nokta var.

Banka, “Kesin rakamlar bir yana, küresel kripto para biriminin benimsenmesinin arttığına ve yakında bir aşırı bükülme noktasına ulaşabileceğine şüphe yok” diye ekledi.

Banka, argümanını desteklemek için çoğu kripto paranın beş yaşından küçük olduğunu kaydetti. En eskisi olan Bitcoin’in bile “yapacak çok olgunlaşması var”. BTC, 2009’dan beri var olmasına rağmen hala altından dört kat daha volatil.

Rapora göre, mevcut evlat edinme oranı, 90’lardaki İnternet’e benzer, giderek artan bir kurum ve kişi listesi tarafından yapılan bir karşılaştırma.

coinprojesi.com da721e2b 1dd4 40c1 ae61 8e052fa34480
kriptolar 90'lardaki i̇nternet gibidir, yatırım yapmak için çok geç değil: wells fargo 4

Grafiğin gösterdiği gibi, kripto 2000 yılındaki internete benzer bir konumda. O zamanlar Google bir yaşındaydı, Amazon altı yaşındaydı ve Facebook dört yıl daha kurulmayacaktı. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda kripto evrenine hakim olacak projelerin birçoğunun hala kurulmamış olması mümkündür.

Wells Fargo özetledi:

Acele etmeye gerek yok, çünkü fırsatların çoğu arkamızda değil önümüzde duruyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir