New Hampshire Valisi, İcra Emriyle Kripto Komisyonunu Başlattı!


coinprojesi.com new hampshire valisi
new hampshire valisi, i̇cra emriyle kripto komisyonunu başlattı! 2

ABD hükümeti, kripto para birimleri konusunda düzenleyici netlik sağlamayı geciktirirken, bir eyalet, gelişmekte olan sektörü tanımak için proaktif adımlar atıyor.

New Hampshire Valisi Chris Sununu, gelecekteki eyalet yasaları ve politikaları ile ilgili tavsiyelerde bulunmak için dijital varlık alanında geniş kapsamlı ve kapsamlı bir anket yapmak üzere Vali Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar Komisyonunu oluşturan bir yürütme emri imzaladı.

Resmi bir basın açıklamasının açıkladığı gibi,

“Bu yeni komisyona şu görevler verilecek:

Kripto para birimi ve dijital varlık endüstrisinin mevcut durumunu ve endüstrinin gelişimini destekleyen temel teknolojileri gözden geçirmek ve araştırmak.

Kripto para birimi ve dijital varlık ekonomilerinin gelişimine ilişkin tanıklıkları dinlemek için halka açık oturumlar düzenlemek…

Kripto para birimlerini ve diğer dijital varlıkları yöneten mevcut eyalet yasalarının ve düzenlemelerinin rolü ve etkinliği ile bu tür yasa ve düzenlemelerde değişiklik ve iyileştirmelerin neden gerekli olduğuna ilişkin bulgular ve tespitler yapmak.”

12 üyeli komisyonda eyalet hükümeti, finans sektörü ve halktan temsilciler yer alacak.

Yürütme emri amacını şu şekilde ortaya koymaktadır:

“Kripto para birimlerinin ve diğer dijital varlıkların artan kullanımı ve kabulü, güvenli, sağlam, verimli ve etkili finansal hizmetlere olan talebi artırıyor…

Federal ve eyalet hükümetleri, dijital varlık endüstrisine yasal ve düzenleyici kesinlik getirmek için çalışmalıdır, çünkü yolun açık kuralları teknolojiyi ve yeniliği teşvik eder.

Düzenleyici belirsizlik, dijital varlıkların ve bunların altında yatan teknolojilerin New Hampshire ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gelişimini engelleyecek ve gelişimini Amerika Birleşik Devletleri dışına kaydıracak.”

Komisyonun bulgularını altı ay içinde resmi olarak sunması gerekiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir