Coinbase ve FTX, Kripto Hack’lerinden Kaçınmak İçin Blockchain’i Geliştiriyor!


ftx
coinbase ve ftx, kripto hack'lerinden kaçınmak i̇çin blockchain'i geliştiriyor! 2
  • Coinbase ve FTX, kripto köprülerinden kaçınmak için teknik alternatifler sunar.
  • Solucan deliği ve Ronin köprüsü, 1 milyar doları aşan bilgisayar korsanlığı olaylarından bazılarıdır.
  • Maple, pazar erişimini Avalanche gibi diğer ağlara genişletmeyi düşünüyor.

Kripto ağları ve diğer işletmeler, kripto köprülerine alternatif olarak bir sonraki seviye teknolojiyi yaratıyor. Bu, kripto para birimindeki takas köprülerinin artan hack sorununa bir yanıttır. Solucan Deliği ve Ronin köprüsü, 1 milyar doları aşan bilgisayar korsanlığı olaylarından bazılarıdır.

Coinbase ve FTX, kullanıcılarına çeşitli blok zincirleri üzerinde güvenli bir köprü sağlamak için teknolojilerini güçlendiren kripto platformlarının örnekleridir. Bu şekilde, platformun kullanıcıları Bitcoin ve Ethereum‘u diğer ağlar ve oyun uygulamaları ile güvenli bir şekilde işlem yapabilir. FTX pazarı, köprü kullanımını ortadan kaldırmak için kullanılan çok iyi bir teknoloji örneğidir.

Yukarıda bahsedilen bu borsaların yanı sıra, uzayda başka seçenekler sunan bazı platformlar da var. Solana’da başlatılan bir ağ olan Maple, kullanıcıların köprülerden kaçınmasına yardımcı olmak için blok zincirler için bir sürüm oluşturuyor.

Maple Finance CEO’su Sid Powell şunları söyledi:

“Anlaştığımız kurumsal ve kurumsal ortaklar bu güvenliği gerçekten istediler. Merkezi olmayan köprülerin güvenliği ve performansı iyileştikçe, muhtemelen daha fazla insan bunları kullanmaya başlayacak.”

Maple’ın erişimini Avalanche gibi diğer ağlara genişletmeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi. Bu sayede Maple, hem Solana’ya hem de Avalanche topluluğuna erişimini genişletebilecek.

Öte yandan, şu anda takas köprülerinin kullanılmasından kaçınmak için oluşturulan bu blok zincir teknolojileri sadece seçeneklerdir. İştahlarına en uygun olanı tercih etmeleri hala topluluğa kalmış. Bununla birlikte, kripto para birimine yatırım yapmadan önce derinlemesine araştırma ve kripto bilgisi şarttır. Bu şeyler, kullanıcıların uzayda yaygın olan beklenmedik kayıplardan kaçınmasını sağlayacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir