Grayscale, Spot ETF Reddi Nedeniyle SEC’e Karşı Yasal İşlem Başlattı!


grayscale
grayscale, spot etf reddi nedeniyle sec'e karşı yasal i̇şlem başlattı! 2
  • SEC’in Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir Borsa Yatırım Fonuna dönüştürme başvurusunu reddettiği bildirildi.
  • Raporlar, karara itiraz etmek için Birleşik Devletler Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’ne bir İnceleme Dilekçesi sunulacağını açıklıyor.

Grayscale‘in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yasal işlem yapmayı düşündüğü bildiriliyor. Bu, düzenleyici kurumun Grayscale Investment’ın Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir Borsa Yatırım Fonuna (ETF) dönüştürmek için yaptığı bir başvuruyu reddetme kararını takip ediyor. Grayscale’in geçen yıl Nisan ayından bu yana bu dönüşüm için bastırdığını belirtmek önemlidir.

SEC kararına göre, Gri Tonlamalı spot ETF’nin yatırımcıları “sahte ve manipülatif eylem ve uygulamalardan” nasıl koruyacağına dair yeterli bilgi yoktu. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, yasal işlem başlatacaklarını söylediği için bu karar şirket için iyi gitmedi. Raporlar, karara itiraz etmek için Birleşik Devletler Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesine bir İnceleme Dilekçesi sunulacağını açıklıyor.

Grayscale, SEC’in yatırımcıları koruma, adil, düzenli ve verimli piyasaları sürdürme ve sermaye oluşumunu kolaylaştırma görevini destekliyor ve buna inanıyor – ve SEC’in spot Bitcoin ETF’lerinin ABD’ye gelmesini engellemeye devam etme kararından derin bir hayal kırıklığına uğradık ve şiddetle aynı fikirde değiliz. pazar.

Grayscale ayrıca şu ana kadar aralarında Donald B. Verrilli, Jr., eski ABD Başsavcısı ve hukuk firması Davis Polk & Wardwell’in de bulunduğu bir hukuk danışmanı tuttuklarını da sözlerine ekledi.

Grayscale, SEC’in ilişkilerinde tutarsız olduğunu iddia ediyor

Yatırım şirketi tarafından SEC‘e sunulan ilk Bitcoin ETF başvurusu 2016 yılındaydı. Daha sonra dijital varlıkları çevreleyen düzenleyici ortamın böyle bir ürünü piyasaya sunacak kadar kesin olmadığı görülünce başvuru geri çekildi. Onay şansını artırmak için Yatırım şirketi, Bitcoin ETF’yi SEC‘e savunmak için geniş bir pazarlama kampanyası başlatarak halkı dahil etti.

Yorum kampanyası ilginç bir şekilde SEC’e yaklaşık 11.400 başvuru getirdi. Grayscale, ilk sunulmasından bu yana düzenleyici kurum tarafından tüm başvurularını reddetti ve SEC’in hala pazarın böyle bir ürün için henüz hazır olmadığını düşündüğüne inanılıyor. Ancak Grayscale CEO’su, yatırımcılarını savunmak için şirketin kaynaklarını kullanmaya devam edeceklerini açıkladı.

ETF başvuru inceleme süreci boyunca, Amerikalı yatırımcıların, GBTC’nin, dünyanın en büyük Bitcoin fonunu ABD düzenleyici çevresine daha da yaklaştırırken milyarlarca dolarlık yatırımcı sermayesinin kilidini açacak olan spot bir Bitcoin ETF’ye dönüştüğünü görme arzusunu ezici bir şekilde dile getirdiğine inanıyoruz. Yatırımcılarımızı ve Bitcoin yatırım araçlarının adil düzenleyici muamelesini savunmak için firmanın tüm kaynaklarından yararlanmaya devam edeceğiz.

Donald B. Verrilli, Jr., Grayscale Kıdemli Hukuk Stratejisti ve eski ABD Başsavcısı da SEC’in “benzer Yatırım araçlarına tutarlı bir muamele” uygulamadığını ve “İdari Prosedür Yasası ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasasını ihlal ettiğini savundu.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir