Kripto Geçen Yıldan Beri En Büyük Girişleri Gördüğü için Kurumlar Bitcoin, Ethereum ve Solana’ya Para Yatırıyor!


bitcoin kazanclarini tersine cevirirken solana ath ethereum katildi 687x400 1
kripto geçen yıldan beri en büyük girişleri gördüğü için kurumlar bitcoin, ethereum ve solana'ya para yatırıyor! 3

Önde gelen bir dijital varlık yöneticisi, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) odaklı kripto yatırım ürünlerinin geçen hafta 190.000.000 doları aşan girişlerle büyük bir şekilde toparlandığını söyledi.

En son CoinShares Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporuna göre, Avrupa pazarları kripto yatırım ürünlerini geçen yılın sonlarından bu yana en yüksek girişlerine yükseltmeye yardımcı oldu.

“Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 193 milyon ABD doları giriş gördü, 2021 Aralık ortasından bu yana en büyük…

Bölgesel olarak, girişlerin çoğunluğu (%76) Avrupa’dan 147 milyon ABD Doları ile gelirken, Amerika 45 milyon ABD Doları ile geride kaldı ve bazı sağlayıcılar küçük çıkışlar görmeye devam ediyor.”

Pazar payına paralel olarak, önde gelen kripto varlığı Bitcoin (BTC), geçen hafta 98 ​​milyon dolarlık girişin tadını çıkararak yatırımcı hissini en ağır şekilde yansıttı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH), kripto piyasası hakimiyetindeki payıyla tipik olarak adım adım giriş ve çıkışlara dayanır.

Ethereum ürünleri geçen hafta yatırımcı girişlerinde 10.2 milyon dolar alırken, akıllı sözleşme platformu ve Ethereum-challenger Solana (SOL), rekor düzeyde en büyük giriş haftasına sahip olan ETH‘den çok daha iyi performans gösterdi.

“Solana, AuM’nin [yönetim altındaki varlıkların] %36’sını temsil eden toplam 87 milyon ABD Doları tutarında rekor bir haftalık en büyük girişe tanık oldu. AuM şu anda 241 milyon ABD Doları seviyesinde bulunuyor ve bu da onu Ethereum dışındaki en büyük 5. yatırım ürünü ve en büyük tek altcoin yapıyor.”

Solana, Ethereum‘dan daha büyük girişlerin keyfini çıkarıyor, geçen haftaki yatırım faaliyetine yansıyan tek sıra dışı model değil. Birden fazla kriptoya yatırım yapan çok varlıklı yatırım ürünleri, geçen hafta 2022’de yalnızca ikinci kez çıkış yaşadı ve 5.5 milyon dolar kaybetti.

Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Cosmos (ATOM) altcoinlerine odaklanan dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta sırasıyla 1,8 milyon dolar, 1,2 milyon dolar ve 0,8 milyon dolar olmak üzere küçük girişler yaşadı.

40112b74 57db 416d 91cf cf7c083fdf37
kripto geçen yıldan beri en büyük girişleri gördüğü için kurumlar bitcoin, ethereum ve solana'ya para yatırıyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir