Kripto Uzmanından Heyecanlandıran Tahmin: Bitcoin’in Yakında %400 Artış Göstereceğini Belirtiyor


Ünlü kripto stratejisti, bu önde gelen dijital varlığın önemli bir yükselişe geçmeye hazırlandığını düşünüyor.

Dave the Wave takma adını kullanan analist, grafik analizlerine dayanarak Bitcoin‘in 35.000 dolar civarında bir destek seviyesinden geri çekilmeden önce 50.000 dolarlık bir potansiyel artış gösterebileceğini belirtiyor.

Analist, büyük bir düzeltme hareketinden sonra, Bitcoin’in mevcut değerinden yaklaşık %424 oranında bir artışla 180.000 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor. Dave the Wave, bu altı haneli fiyat hedefinin Nisan 2025 tarihine kadar gerçekleşebileceğini iddia ediyor.

“BTC için olası bir senaryo…”

btc 6
kaynak: dave the wave/x

Dave the Wave, başka bir grafik tahmininde, Bitcoin‘in 2020’deki yarılanma olayından önce yaşadığına benzer bir şekilde, bir sonraki yarılanma öncesinde kısa süreliğine parabolik bir artış sergileyebileceğini düşünüyor. Bitcoin madencilerinin ödülünü ikiye düşüren bu yarılanma olayının Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor.

Ayrıca Dave the Wave, grafiksel analizlerine dayanarak, bu mini parabolik yükselişin Bitcoin’i mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların biraz üzerine çıkarabileceğini iddia ediyor.

btc 7
kaynak: dave the wave/x

Dave the Wave, ayrıca Hareketli Ortalama Yakınsama/Iraksama (MACD) göstergesinin, Bitcoin’in uzun vadede yükseliş eğilimine girdiğini belirten sinyaller verdiğini ifade ediyor. MACD göstergesi, bir trendin momentumunu ve yönünü anlamak için kullanılan bir osilatördür.

“BTC’nin aylık MACD’si şimdi sıfır hattını aşarak resmen boğa bölgesine girmiş durumda…”

btc 8
Kaynak: Dave the Wave/X

Bu yazı yazıldığı anda BTC’nin değeri 34.342 dolardı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir