Kripto Analisti Justin Bennett’e Göre Büyük Bitcoin (BTC) Rallisinde Teknik Gösterge!


coinprojesi.com btc ck
kripto analisti justin bennett'e göre büyük bitcoin (btc) rallisinde teknik gösterge! 3

Popüler bir kripto analisti, haftanın başında ani bir fiyat düşüşünü atlattıktan sonra Bitcoin’in (BTC) bir çıkışa yönelip yönelmediğini ortaya çıkarmak için bir ölçümün anahtarı elinde tutabileceğini düşünüyor.

Yeni bir YouTube güncellemesinde Justin Bennett, kripto varlığının mum salınımını 14 dönem boyunca analiz eden bir metrik olan Bitcoin’in göreceli güç endeksini (RSI) tartışıyor.

Bitcoin durumunda, Bennet BTC’yi günlük bir zaman diliminde inceler. Analist, geçen ay olduğu gibi 2021 yazında da meydana gelen karşılaştırılabilir grafik hareketlerini vurguluyor.

“Son zamanlarda buradaki yüksek seviyelerden [yaklaşık 60.000 ila 66.000 $] bu yana, RSI’nin çok benzer bir şey yaptığını gördüğümüz fiyattan. Bir trend çizgisi oluşturan bu düşük zirvelere sahibiz. Bu trend çizgisi onu burada [Ocak 2022] kırdı, tıpkı burada [Ağustos 2022] yaptığı gibi bir çıkış yaptı ve şimdi geri çekiyor.

Bununla ilgili ilginç olan şey, RSI’nin şu anda geri çekildiği seviyeye [bakmak]. Eylül ayında burada gördüğümüzle tam olarak aynı hizada olduğunu görebilirsiniz. Şu anda RSI aynı seviyeden sekiyor ve açıkçası bu, Bitcoin’in düştüğünü ve ardından büyük bir hamle yaptığını gördüğümüzde doğruydu.”

coinprojesi.com bennett btc feb23
kripto analisti justin bennett'e göre büyük bitcoin (btc) rallisinde teknik gösterge! 4

Bennett daha sonra 2021 ilkbahar ve yazından ve BTC‘nin 33.000 $’a düştüğü Ocak ayından önceki iki RSI göstergesini vurguluyor.

“RSI’nin düşüş trendinden koptuktan sonra burada [Eylül/Ekim 2021] olduğu seviyeden sıçramasını ve ayrıca RSI’nin Mayıs ve Temmuz 2021 arasında bu düşük seviyelerde geri dönmesini çok ilginç buluyorum. ] da burada [Ocak 2022] 33.000$ olarak gördüğümüz bu düşük seviyeye çok yakın.”

Detaylı analizini bitirirken Bennett, Bitcoin’in teknik açıdan olumlu göründüğünü ve alıcıların piyasaya girmek isteyip istemediğini görmek için beklediğini söylüyor.

“Temeller harika görünmüyor, ancak teknikler orada. Bu nedenle, alıcılar fiyatı yükseltmenin zamanının geldiğine karar verirse, bunun gerçekleşmesi için tüm teknik özelliklerin orada olduğunu düşünüyorum. Piyasanın bir destek birleşmesinden sıçradığını gördük. Teknik olarak bir yükseliş formasyonuna sahip olan saatlik azalan genişleyen bir kamaya sahibiz.

RSI’da yükseliş sapmamız var çünkü buraya saatlik olarak bakarsak [17 Şubat’tan itibaren] piyasa daha düşük dipler yaparken RSI’nin daha yüksek dipler yapmaya başladığını görebiliriz. Ayrıca 2021’de gördüğümüz kilit seviyem için sıçradığını gösterdiğim günlük RSI’mız da var. Burada gelecekte potansiyel bir ralliye işaret eden bir sürü gösterge var, ancak alıcıların bunu onaylaması gerekiyor.”

Analist, böyle bir onayın Bitcoin‘in yaklaşık 38.500 dolarlık trend çizgisinin üzerinde kapanışından ve ardından 39.600 doların üzerinde bir günlük kapanıştan geleceğini söylüyor.

“Bitcoin bu alanı geri alabilirse, o zaman bence 50.000 dolarlık alana doğru olmasa da en azından 46.000 dolara doğru bir hareket arıyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir