Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Kaçırmamanız Gereken 3 Bomba Gelişme!


Bu hafta kripto para sektöründe neler olacak? Kripto dünyasında yakından takip edilmesi gereken olayları derledik. İşte enflasyon verilerinden, faiz oranlarına ve kripto borsalarına dair bu hafta içerisinde öne çıkan başlıca gelişmeler:

Table of Contents

Pazartesi

Binance ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden hukuki süreçte kritik bir duruşma var. SEC, Binance’in sunduğu delillerin yetersiz olduğunu savunuyor, fakat Binance’in ABD şubesi olan Binance.US, dava için 220 farklı doküman sundu. Bu belgeler arasında SEC tarafından “anlaşılmaz” olarak nitelendirilen ekran görüntüleri de bulunuyor. İki taraf da, hassas bilgilerin sızdırılmaması adına koruma talebinde bulundu. Bu talebin değerlendirilmesi için duruşma Türkiye saatiyle 20:00’da yapılacak.

kripto para
kripto para dünyasında bu hafta kaçırmamanız gereken 3 bomba gelişme! 2

Salı

Kripto paraların en büyük temsilcisi Bitcoin, enflasyon rakamlarından direkt etkileniyor. ABD’nin enflasyon ölçümü için kullandığı TÜFE rakamları zaten yayınlandı, ancak Avrupa Birliği’nin rakamları hala bekleniyor. Avrupa’nın enflasyonla ilgili önemli verileri 19 Eylül Salı günü Türkiye saatiyle 14:00’da duyurması planlanıyor. Bu veriler arasında, aylık ve yıllık TÜFE değerleri, enerji ve gıda dışı HICP değerleri bulunuyor.

Çarşamba

Çarşamba, küresel piyasalar için önemli bir gün olacak. Özellikle ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz oranları kararının kripto para dünyasında büyük yankı uyandırması bekleniyor. Fed Başkanı Jerome Powell‘ın FOMC toplantısı sonrasında yapacağı basın toplantısı da dikkatle izlenecek. Çarşamba gününün ekonomik ajandası şöyle:

  • Fed’in faiz kararının duyurusu (Türkiye saatiyle 21:00).
  • Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması (Türkiye saatiyle 21:30).

Cuma

Haftanın son iş gününde, FTX borsasının geleceği hakkında önemli bir karar bekleniyor. FTX borsasının yeniden yapılandırılması için sunulacak tekliflerin son tarihi 22 Eylül Cuma. Ancak bu kararın kripto para piyasalarında nasıl bir etki yaratacağını şimdilik kestirmek zor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir