Önde Gelen Kripto Uzmanı, Ethereum’un Güçlü Rakibi İçin Büyük Fiyat Tahminini Açıklıyor


Bitcoin’in (BTC) 2018’deki ayı piyasasının dip noktasını doğru tahmin eden bir tüccarın, bu yıl Ethereum (ETH) ve genel kripto piyasasını geride bırakmaya devam eden bir altcoin, Solana (SOL) için hala yükseliş trendinin bitmediğine inandığı belirtiliyor.

Bluntz adındaki analist, sosyal medya platformu X üzerindeki 233.400 takipçisine, Solana’nın bu yılki büyük yükselişinin henüz bitmediğini ve SOL’un mevcut seviyelerden %257’den fazla değer kazanabileceğini ifade ediyor. Bluntz, “SOL hala zirveden %113 uzakta. Neden herkes zirveye ulaşmayı bu kadar önemsiyor? Sadece 400$’lık dip noktaları satın alın,” diye belirtiyor.

1773151
önde gelen kripto uzmanı, ethereum'un güçlü rakibi i̇çin büyük fiyat tahminini açıklıyor 2

Bluntz, teknik analizlerinde Elliott Dalga teorisini kullanarak piyasa psikolojisini ve gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışıyor. Teoriye göre, bir varlık yükseliş trendindeyken, bir sonraki yükseliş öncesinde ABC düzeltmesi adı verilen bir düşüş yaşar.

Bu yazının yazıldığı dönemde, SOL’un değeri, yılın başındaki 9,99 dolarlık açılış fiyatına kıyasla %1000 artışla 112 dolara ulaşmıştı. Bluntz, düşük zaman dilimli grafiklere bakarak, SOL’un hem ABD doları hem de Bitcoin (SOL/BTC) karşısında daha fazla yükselişe hazır olduğunu düşünüyor. “BTC ve USD pariteleri için SOL’de %12’lik bir düşüş var, ve benim görüşüme göre, daha fazla yükseliş adımları mevcut. Trendle savaşmayın,” diye ekliyor.

Son olarak, analist SOL/USD paritesinin ABC düzeltmesini tamamladığını ve yeniden yükselişe geçme pozisyonunda olduğunu öne sürüyor. Ayrıca, SOL/BTC çiftinin 0,0034 BTC’nin üzerinde, yaklaşık 144 dolar değerine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir