Celsius’tan Alacaklılara Dev Ödeme: 2 Milyar Dolarlık Kripto Para!


Dijital varlık kredi platformu Celsius Network, milyarlarca dolar değerindeki kripto varlığını alacaklılara geri ödeme yapmak için bir plan hazırlıyor.

Son zamanlarda ABD’de iflas başvurusunda bulunan Celsius, alacaklılara borçlarını ödemek üzere “NewCo” adında yeni bir kurumsal yapı oluşturma niyetini belirtti.

Başvuruda belirtilenlere göre,

“Plan, kripto piyasasındaki değişikliklere bağlı olarak, planın aktif hale geldiği tarihten itibaren en kısa sürede alacaklılara 2,03 milyar dolarlık kripto dağıtımını öngörüyor.”

celsius
celsius'tan alacaklılara dev ödeme: 2 milyar dolarlık kripto para! 2

NewCo, müşteri odaklı olacak ve Bitcoin madencilik alanında faaliyet gösteren Fahrenheit LLC isimli şirket grubu tarafından yönetilecek. Ayrıca, NewCo‘nun NASDAQ borsasında halka açılması da planlar arasında. Yeni şirket için 450 milyon dolarlık kripto tohum finansmanı almayı planlayan NewCo’ya Fahrenheit, özsermaye payı için 50 milyon dolarlık bir taahhütte bulundu.

2022 Temmuz’unda, varlıklarında büyük bir düşüş yaşayan ve müşteri çekim taleplerini karşılayamayan Celsius, iflas başvurusu yapmıştı.

Celsius‘un alacaklılarını temsil eden bir sosyal medya hesabı, planın kabul edilmesi durumunda alacaklıların kayıp fonlarını yıl sonuna kadar alabileceklerini belirtiyor.

“Celsius’un 2023 sonuna kadar alacaklılarına ödemeleri tamamlama niyeti var.

Planın kapsamında, NewCo ve OWD (düzenli likidasyon) seçenekleri bulunuyor ve birçok stakeholder bu planı destekliyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir