Ekonomist Robin Brooks, Bitcoin’in Neden Yükseldiğini Açıkladı!


Ortada bir bankacılık krizi varken, Bitcoin beklenmedik bir dalgalanma yaşadı. Önde gelen kripto para birimi, son zamanlarda 28.000 doların üzerine çıktı ve bu fiyat artışı, yatırımcılar ve tüccarlar tarafından Federal Rezerv’in faiz artırımlarını durduracağı ve hatta faiz oranlarını düşüreceği umuduyla desteklendi. Şu an, Bitstamp borsasında, en büyük kripto para birimi 27.713 dolardan işlem görüyor.

Robin Brooks: Bitcoin’in Yükseliş Sebebi FED

Ekonomist Robin Brooks, BTC’deki dalgalanma hakkındaki düşüncelerini Twitter üzerinden paylaştı. Brooks, kripto para biriminin yükselişinin herhangi bir doğal faktöre dayandığını reddetti ve bunun yerine, Bitcoin’in yükselişinin nedeninin Federal Reserve’in daha dovish politikalar benimsemesi olduğunu ve bu politikanın tüm yüksek riskli varlıkları yükselttiğini açıkladı.

bitcoin haberleri
ekonomist robin brooks, bitcoin'in neden yükseldiğini açıkladı! 2

IFF ekonomisti, Bitcoin’in ticaretinde özel veya benzersiz bir durumun olmadığını vurguladı ve onu Federal Reserve’in kararlarına bağlı olarak dalgalanan diğer balon varlıklarından biri olarak nitelendirdi.

Önceki yorumlarında Brooks, Bitcoin’in dalgalı doğasını ele almış ve Federal Rezerv faiz oranlarını artırma konusunda ciddileştiğinde çökme eğilimi gösteren bir balon varlığı olarak tanımlamıştı.

BTC’nin gelecekteki beklentileri konusunda şüphe uyandıran bazı unsurlar, kripto para biriminin mağaza değeri işlevi, çeşitlendirme faydaları ve getiri eksikliğine işaret ediyor.

Eleştirilere yanıt veren Brooks, daha sonraki bir tweet’te görüşlerini tekrarladı. Son BTC fiyat artışının, piyasanın daha dovish bir Federal Reserve politikası beklemesinden kaynaklandığını belirtti ve Bitcoin’in Federal Reserve’in politika kararlarına bağımlı, başka bir balon varlığı olmaya devam ettiğini iddia etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir