Kevin O’Leary, Bölgesel Bankalar Hakkında “Olumsuz” Konuştu!


Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, ticari gayrimenkul sektöründeki maruziyetlerinden ötürü büyük kayıplar yaşama riski taşıyan daha fazla bölgesel bankanın iflas tehlikesiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Kevin O’Leary: Gayrimenkul hissedarları sıfıra düşecek

O’Leary ticari gayrimenkul alanının bölgesel bankalar da dâhil olmak üzere hissedarlara büyük baskı uygulayabileceğini belirtti.

Kevin O’Leary, önümüzdeki iki yıl içinde ticari gayrimenkul yatırımcılarının büyük ölçüde ortadan kalkacağını ifade etti.

“Şu an için bölgesel ve merkezi bankaların altyapısındaki riskin büyük kısmı ticari gayrimenkulde yoğunlaşıyor… Ekonomide 11 sektör bulunuyor ve en yeni olanı gayrimenkul…

2024’ün 3. ve 4. çeyreğinde çok likit dönemlerde düşük faizlerle alınan borçların büyük bir kısmının vadeleri dolmaya başlayacak. İşte o zaman temerrütler başlayacak ve 2025’teki refinansman zirvesiyle birlikte refinansman oranları yükselecek…

İşte bu noktada birçok ticari gayrimenkul yatırımının ekonomik mantığı çökecek.

Ve bu gayrimenkul projelerindeki hissedarlar sıfıra düşecek.”

kevin o'leary
kevin o'leary, bölgesel bankalar hakkında "olumsuz" konuştu! 2

Kevin O’Leary’ye göre, ticari gayrimenkul sektörü önümüzdeki 18 ay içinde ekonomide zayıf bir dönemi başlatabilir.

“Muhtemelen 18 ay sürecek bir durgunluk dönemi yaşanacağını düşünüyorum…

Bu süreç, ticari gayrimenkul sektöründeki bu devasa yükün sindirilmesiyle tetiklenebilir. Karın ortasından geçmesi gerekiyor.

Bu durum, gerçekten büyük olan 500 milyar dolarlık kaybı telafi etmek zorunda kalacak. Bölgesel bankaların %15’ini ortadan kaldıracak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir