FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, 2024 ABD Seçimleri İçin 1 Milyar Dolara Kadar Bağış Yapabilir!


ftx
ftx ceo'su sam bankman-fried, 2024 abd seçimleri i̇çin 1 milyar dolara kadar bağış yapabilir! 2
  • Bankman-Fried 100 milyon dolarda yumuşak bir tavan tuttu ancak Donald Trump’ın bir kez daha Başkan olmasını engellemek için daha fazla bağış yapmaya hazır.
  • FTX CEO’su ayrıca bir sonraki pandemi ile verimli bir şekilde savaşmaya hazırlıklı olmak amacıyla bağış sözü verdi.

Kripto para milyarderi ve kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried geçtiğimiz günlerde ABD Başkanlık Seçim Kampanyalarına 1 milyar dolara kadar bağışta bulunabileceğini söyledi. Son yorumlar, 24 Mayıs Salı günü The Pushkin Industries ile yapılan bir podcast röportajı sırasında geldi.

FTX CEO’su 100 milyon dolarlık bir “yumuşak tavan” tuttu. Ancak, Donald Trump’ın tekrar Başkan olmasını engellemek için gerekirse 1 milyar dolara kadar harcayabileceğini söyledi. Bankman-Fried şunları söyledi:

100 milyon doların kuzeyini tahmin ediyorum. Bundan daha ne kadar olduğuna gelince, bilmiyorum. Gerçekten ne olduğuna bağlı. Gerçekten tam olarak kimin ne için nerede çalıştığına bağlı ve bu şeyler süper şarta bağlı.

FTX CEO’su, bağış tutarını farklı kuruluşlara da dağıtıyor olabileceğini söyledi. “Siyasi partilere bu perspektiften çok daha az, aklı başında yönetişim ve en çok önem verdiğim şeylerin reklamlarına daha çok bakacağımı düşünüyorum” diye ekledi.

Tarihsel olarak, 30 yaşındaki milyarder her zaman demokratlardan yana olmuştur. Ayrıca Joe Biden’ın 2020 ABD başkanlık kampanyasına en çok bağış yapan 20 kişi arasındaydı. Bankman-Fried, Biden’ın eski Başkan Donald Trump’ı kazanmasına yardımcı olmak için toplam 5,2 milyon dolar katkıda bulunmuştu.

Hükümet gözlemcisi OpenSecrets’e göre, şimdiye kadarki en büyük bireysel siyasi bağışçılar, 2020’de 218 milyon dolar harcayan Cumhuriyetçi işletme sahipleri Sheldon ve Miriam Adelson. Bu nedenle, 1 milyar dolarlık bir bağış, önceki tüm rekorları defalarca kırmak gibi olacaktır.

Sam Bankman-Fried bir sonraki pandemiyi ele alıyor

Siyaset dışında Sam Bankman-Fried, dünyadaki bir sonraki pandemiyle başa çıkma konusundaki endişesini dile getirdi. Bir sonraki pandemiyi önlemenin son derece önemli olması gerektiğini ve bunun “on milyarlarca dolara” mal olabileceğini söyledi.

Bankman-Fried’e göre, “Amerika Birleşik Devletleri, Batı’yı güçlü ama sorumlu bir şekilde yönlendirmek için hem büyük bir fırsata hem de dünyaya karşı büyük bir sorumluluğa sahip”. Ayrıca ABD’nin yaptığı her şeyin “geleceğin nasıl göründüğü üzerinde büyük dalgalanma etkileri” olduğunu da sözlerine ekledi.

Son zamanlarda, FTX CEO’su demokratik aday Carrick Flynn’e 10 milyon dolar bağışladı. Bağış, Flynn’in bir sonraki pandemiye hazırlıklı olmaya odaklanmak istediği sırada geldi. Ancak adayı açık farkla kaybetti. Bunun üzerine konuşan FTX CEO’su şunları söyledi:

Bundan çok çıkarımlar oldu ve tekrar yapsaydım, geçen seferden biraz farklı yapardım. Ama temelde, bunun iyi düşünülmüş bir zam olduğunu düşünüyorum. Adayınızın kazanmasının yüzde 99 olduğunu düşündüğünüz siyasi yarışlara bağış yapıyorsanız, neredeyse kesinlikle yanlış bir şey yapıyorsunuz demektir.

FTX, ABD’deki en hızlı büyüyen borsalar arasında yer aldı. Kripto borsası, Coinbase gibi mevcut devlerden bazılarına büyük bir rekabet sunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir