Crypto.com Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Lisansını Aldı!


dubai
crypto.com dubai sanal varlıklar düzenleme lisansını aldı! 2
  • Crypto.com, Sanal Varlık MVP Lisansı için Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) geçici onay aldı.
  • Lisans, Crypto.com’un gerekli belgeleri sunmasının ardından verildi.
  • Şirket başkanı ve Dubai düzenleyicileri bu gelişmeden memnun.

Singapur merkezli bir kripto para borsası olan Crypto.com, bugün Sanal Varlık MVP Lisansı için Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) geçici onay aldığını duyurdu.

Bu lisans, Crypto.com‘un eksiksiz bir kripto değişim ürünleri ve hizmetleri paketi sunmasına olanak tanır. Bu özel program kapsamındaki işletme ruhsatı, firma yakın vadede tüm zorunlu gereksinimler için kalifiye olur olmaz verilecek şekilde ayarlanmıştır.

Geçici Lisans, Crypto.com‘un uygunluk kontrollerinin güvencesini ana hatlarıyla belirten belgeleri sunmasının ardından verildi. Şirket, VARA tarafından Sanal Varlık MVP Lisansının nihai olarak verilmesini ve daha fazla özen gösterilmesini takiben hem kurumsal yatırımcılara hem de nitelikli tüketicilere ek ürün ve hizmetler sunacak.

Mart 2022’de kurulan VARA, Dubai’de sanal varlıkların verilmesini, ticaretini ve yetkilendirilmesini denetler, kripto para birimi değişimlerini ve hizmet sağlayıcılarını düzenler ve en yüksek tüketici koruma standartlarını sağlamak için işlemleri izler.

Dış Ticaret Devlet Bakanı Dr. Thani Al Zeyoudi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yenilikçi teknoloji ve işbirliği için dünya lideri bir ortam geliştirmeye odaklandığını belirtti. Kripto para birimlerinin, sanal varlıkların ve blok zincirinin finansal hizmetler sektöründe devrim yaratacağına kuvvetle inanıyor.

Sanal Varlık Düzenleme Kurumumuz ve diğer önemli inisiyatiflerimiz aracılığıyla, bu vizyon üzerine inşa etmek ve geleceğin teknolojilerinin burada gelişmesini sağlamak için şirketleri BAE’ye çekiyoruz.

Ek olarak, VARA’ya ev sahipliği yapan Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi genel müdürü Helal Saeed Almarri, sanal varlık endüstrisini düzenlemek için özel bir otorite kurmanın Dubai liderliğinin öncü bir hareketi olduğunu belirtti.

Crypto.com‘un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “İşimiz için büyük önem taşıyan ve düzenleme ve düzenlemelere eşit derecede bağlı olan bir pazarda daha fazla ürün ve hizmet sunmaktan heyecan duyuyoruz. uyma. Crypto.com’un teklifini ve pazardaki varlığını daha da genişletmek için bölgedeki düzenleyicilerle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu, Crypto.com‘un Orta Doğu ve ötesindeki yeteneklerini genişletmesinin en son örneğidir. Mart ayında Crypto.com, Dubai’de bölgesel bir merkez kurma planlarını duyurdu. Crypto.com ayrıca, hem pazarda hem de küresel olarak küresel finansal yeniliği toplu olarak ilerletmek için Investopia aracılığıyla BAE Hükümeti ile ortaklık kuruyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir