Qubit Finance Hack’lendi, Saldırganlar 80 Milyon Dolar Çaldı!


coinprojesi.com me49jplhinzyvmauoqz
qubit finance hack'lendi, saldırganlar 80 milyon dolar çaldı! 4

Qubit Finance 80 milyon dolara istismar edildi ve endişe verici derecede yaygın bir trend haline gelen saldırganların kurbanı olan en son DeFi projesi oldu. Saldırganlar, xETH jetonlarını basmak için bir güvenlik açığından yararlandı ve bunları Binance Coins ile takas ederek 200.000’den fazla BNB jetonu ile yola çıktı. Platform, saldırganları takip etmeye, ağ ve güvenlik ortaklarıyla ortaklık kurmaya çalıştığını söylüyor.

Qubit, Twitter’da, hacker’ın Binance Akıllı Zincir protokolünde ödünç aldığı sınırsız miktarda xETH basması ile istismar edildiğini açıkladı. Ekip şu anda sonraki adımlar için güvenlik ve ağ ortaklarıyla birlikte çalışıyor.

Daha ayrıntılı bir raporda platform, saldırganların QBridge para yatırma işlevini hedeflediğini ortaya koydu. Bir blockchain güvenlik şirketi olan PeckShield şunları ekledi:

Görünüşe göre QubitFin’in QBridge’i, büyük miktarda xETH teminatı basmak ve havuz fonlarını yaklaşık 80 milyon dolar boşaltmak için saldırıya uğradı. QBridge’i değil, Qubit kredilerini denetlediğimizi lütfen unutmayın!

Saldırgan, BscScan’in zincir verilerinin gösterdiği gibi, basın zamanında 79.7 milyon dolar değerinde 206.809 Binance Coin tokeni çaldı.

Qubit, gerçekleştirdiği eylemlerle ilgili olarak, istismarcıyı takip etmeye ve etkilenen varlıkları izlemeye devam ettiğini söyledi. Ayrıca, çaldığı parayı geri vermesi halinde kendisine maksimum ödülü teklif etmek için sömürücüyle temasa geçti. Bu, DeFi platformları başka önlemler alamayıp bunun yerine saldırganlara yalvardığında yaygın bir taktik haline geldi. Şaşırtıcı bir şekilde, geçmişte çalıştı.

Qubit, saldırgana zincirleme mesajında, aşağıdaki ekran görüntüsünün gösterdiği gibi, topluluğa etkisini en aza indirmeyi umduğunu söyledi.

coinprojesi.com askdjsamd
qubit finance hack'lendi, saldırganlar 80 milyon dolar çaldı! 5

Başka bir mesajda Qubit, saldırgana yalvararak şunları söyledi:

Herhangi bir işlem yapmadan önce doğrudan bizimle müzakere etmenizi öneririz. Fonların istismarı ve kaybı, binlerce gerçek insan üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Maksimum ödül teklifi aradığınız şey değilse, konuşmaya açığız. Bir çözüm bulalım.

Qubit, kullanıcılarının sabit faiz oranları için kripto para teminatı karşılığında borç almalarını sağlayan bir DeFi protokolüdür. Kaybettiği 80 milyon dolar, bir DeFi hackinde kaybedilen yedinci en yüksek miktar. Yerel tokeni QBT, saldırıya uğradığından beri yüzde 27 düştü ve basın zamanında 0,00459207 dolardan işlem görüyor.

coinprojesi.com qbt 1d graph coinmarketcap 768x330 1
qubit finance hack'lendi, saldırganlar 80 milyon dolar çaldı! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir