Ethereum Yükselişi Devam Edecek Mi? Bu Yöntem Etkili Olabilir!


En iyi altcoin olan Ethereum, 3 Eylül’de 4.000 dolarlık psikolojik seviyeyi test ettiği üstel bir rallinin ardından 3800 dolardan işlem görüyordu. 3750 doların oldukça üzerinde kalmayı başararak güçlü kalmayı başardı. 3.860 doların üzerinde toparlanmayı başarır, tüm zamanların en yüksek seviyesinin tekrar test edilmesi ETH’nin kartlarında olacaktır. 

Peki, Ethereum rallisi ne kadar ileri gidebilir? Bunun cevabı aşağıdaki metriklerde bulunabilir. 

Bir yıldan uzun süredir en yüksek ağ değerlemesi

coinprojesi sdggdh e1630863189968
ethereum yükselişi devam edecek mi? bu yöntem etkili olabilir! 2

Ethereum’un NVT sinyali (14 günlük MA) son zamanlarda 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştı, en son Ağustos 2020’de görüldü. Yüksek bir NVT değeri, ağ değerlemesinin işlem hacmini geride bıraktığını gösteriyor. NVT yüksek olduğunda, ağ değeri ağda aktarılan değerin çok üzerindedir, potansiyel bir balonu temsil edebilirken, Ethereum durumunda güçlü fiyat hareketinin yanı sıra meşru büyüme aşamalarını temsil eder. 

Özellikle, son iki yılda, NVTS ne zaman parabolik bir büyüme görse, Ethereum büyük fiyat artışlarıyla sürekli bir ralli gösterdi. Benzer bir eğilim, Ethereum’un sadece bir ayda neredeyse %140 arttığı Ocak 2020’nin başına doğru gözlendi.

İlginç bir şekilde, bu sefer de 20 Temmuz’daki en düşük seviyeden %140’lık bir artış, alt fiyatı 4300$’a yaklaştıracak ve bu da yaklaşık 4,337,10$’lık bir ATH’ye sahip olacak. Bu nedenle, yaklaşık %140 kazançla güçlü bir NVTS yörüngesi, NVTS’deki yükseliş devam ederse ETH’yi ATH’sine ve belki de üstüne çıkarabilir.

Bununla birlikte, Ethereum’un aktif adreslerindeki düşüş, onu sekiz ayın tüm zamanların en düşük seviyesine çekmesi endişe verici bir trend ancak aktif adreslerdeki bir artış, ralliyi daha da ileriye götürebilir. ETH, ATH’sini görmeden önce aktif adreslerde bir artış çok önemli olacaktır. 

ETH vadeli işlemlerinin geleceği iyi görünüyor

Yüksek ağ değerinin yanı sıra, ETH’nin fiyatını etkileyen diğer faktörler, ETH vadeli işlemlerinin açık pozisyonu ve günlük hacmidir. Skew’den alınan verilere göre , geçen hafta ETH opsiyonlarının hacmi artıyordu. Aslında, 1 Eylül’de Ethereum, opsiyon hacimlerinde en yüksek zirveyi gördü ve bunu iki gün sonra başka bir küçük zirve izledi. 

Ayrıca, Ethereum’un Sürekli Vadeli İşlem sözleşmelerindeki Açık Pozisyonu, Okex’te 13 ayın en yüksek seviyesi olan 589.275.968,65 $’a ulaştı. Diğer borsalarda da, ETH vadeli işlemlerinin toplam açık faizi yüksekti ve toplam Mayıs ATH’si olan 10.9 milyara yakındı. Basın zamanında, toplam Vadeli İşlemler Birleştirilmiş Açık Faiz 10.6 milyar seviyesindeydi. Bunlar Ethereum içinde kar arayan türev piyasaların, bir çekici fırsatı bulabilir.

ETH’nin ATH’ye giden yolu

ATH’sine ulaşan en iyi altcoin, Defi, NFT pazar yeri belirteçleri ve diğer altcoinlerin yükselişi için kritik olacaktır. Ayrıca, ETH, fiyat hareketi ve korelasyon açısından ETH’yi yakından takip eden birkaç projeyle Defi’nin genel piyasa kapitalizasyonunu artırabilir. Şimdilik ETH, ATH’sinden yaklaşık %30 uzaktaydı. Bununla birlikte, spot tüccarlardan gelen bir itme ve aktif adreslerdeki artış, yolculuğun yukarı yönlü olmasını sağlayabilir. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir