2023’ün Zirveye Ulaşan Altcoin’leri: Yılın En Parlak Kripto Başarıları


2023 yılı, altcoin piyasasında dikkate değer artışlarla anıldı ve bu sayede kripto para pazarının genel değeri bu yılın en üst noktalarına erişti.

CoinGecko’nun raporuna göre, kripto para piyasasının toplam değeri son bir günde %4’lük bir artış gösterdi ve Perşembe sabahı itibarıyla 1,79 trilyon dolarlık bir seviyeye ulaştı. Bu durum, kripto para piyasasının toplam değerinin 20 ay önceki seviyelere geri dönmesini sağladı.

Son zamanlarda, kripto para pazarındaki yükseliş eğilimi, özellikle çift haneli kazançlar sağlayan altcoinlerle belirgin hale geldi.

Altcoinlerin Yükselişi

Bitcoin (BTC), Perşembe günü sabah saatlerinde 43.750 dolara kadar yükselerek 44.000 dolarlık direnci aşmaya çalıştı. Aynı zamanda, son 24 saat içinde Ethereum (ETH) harekete geçerek, %7’ye varan bir artışla 2.400 dolarlık eşiği aşarak Mayıs 2022’den beri ilk kez bu seviyeye ulaştı.

bitcoin altcoin korelasyon.jpg
2023'ün zirveye ulaşan altcoin'leri: yılın en parlak kripto başarıları 2

Yine de Ethereum (ETH), Kasım 2021’de ulaştığı 4.880 dolarlık zirveden %51 uzakta bulunuyor. Kripto para analisti Rekt Capital, Ethereum’un 2.791 dolara çıkabileceğini öngörüyor. Rekt Capital’e göre, ETH’nin 2.274 dolar seviyesinde destek bulması durumunda %22’lik bir artış yaşanabilir.

Son 24 saatte dikkate değer bir yükseliş yaşayan tek kripto para ETH değil. Binance’in platform token’i BNB, Haziran ayında açılan SEC davasının ardından ilk kez 300 doların üzerine çıkarak %10’a varan bir artışla 330 dolar seviyesine ulaştı. Bu durum, BNB’nin piyasa değeri sıralamasında SOL’u geçerek dördüncü sıraya yükselmesini sağladı.

Cardano (ADA), Perşembe günü Asya seansında %8,4 oranında değer kazandı, ancak Eylül 2021’deki 3,09 dolarlık rekor seviyesinden hala %80 uzakta. Chainlink (LINK) ise son 24 saatte %17 artışla 17,50 dolara yükseldi ve Nisan 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

En Çok Artış Gösteren Altcoinler

Son 24 saatte çift haneli kazançlar elde eden kripto paralar arasında Bitcoin Cash (BCH), Internet Computer (ICP), Optimism (OP), Lido DAO (LDO), Arbitrum (ARB) ve Aave (AAVE) bulunuyor.

Son 24 saatte en büyük artışı, “ölü” olarak kabul edilen Bitcoin SV (BSV) yaşadı ve %63’lük bir artışla 87 dolar seviyesine ulaştı.

Son haftalarda önemli kazançlar elde eden Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) ise son 24 saatte düşüş yaşayarak fiyat düzeltmesine gitti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir