Coin Bureau’ya Göre Polkadot (DOT), 2022’nin En İyi Kripto Varlıklarından Biri Olabilir!


coinprojesi.com assmfas
coin bureau'ya göre polkadot (dot), 2022'nin en i̇yi kripto varlıklarından biri olabilir! 2

Geniş çapta takip edilen bir analist, blok zinciri birlikte çalışabilirlik altcoin Polkadot’un (DOT) yılın en iyi kripto varlıklarından biri olma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Yeni bir YouTube güncellemesinde, Coin Bureau‘nun takma adlı sunucusu Guy, 1.950.000 abonesine DOT‘un 2022’de dik bir yükselişe sahip olduğunu söylüyor.

“DOT, 2022’nin en iyi kriptolarından biri olabilir.”

Guy’a göre, tüccarlar Polkadot‘un 2021’de çok daha yüksek bir fiyata ulaşmasını bekliyordu, ancak DOT çeşitli faktörler nedeniyle beklenen seviyelere ulaşamadı.

“Polkadot’taki tüm gelişmelere, güncellemelere ve duyurulara rağmen – DOT fiyat açısından pek bir şey yapmadı ve projeyi en son Ekim’de [2021] ele aldığımdan bu yana neredeyse %50 düştü. Bu birkaç nedenden dolayı.

Yeni başlayanlar için, kripto piyasası Kasım ayından bu yana düşüşte ve kripto yatırımcıları çeşitli makro faktörler nedeniyle çok belirsiz hissediyorlar. Bu olduğunda, para altcoinlerden BTC’ye akma eğilimindedir ve tam olarak gördüğümüz şey budur…

DOT, kurumsal kripto fonları arasında BTC ve ETH’nin yanı sıra en popüler kripto para birimidir ve diğer altcoinlere kıyasla geniş bir farkla. Olduğu gibi, kripto için kurum yatırım araçları, özellikle DOT gibi altcoinler için Kasım ayından bu yana rekor çıkışlar gördü.

Bu kurumsal yatırım araçlarına girişler son haftalarda artmaya başlarken, bu paranın çoğu BTC ve ETH’ye gitti ve DOT gibi altcoinler geride kaldı.”

Guy, dikkatini DOT’un dolaşımdaki arzına çeviriyor ve bunun az miktarda yatırımcı talebinden olumlu etkilenecek kadar sınırlı olduğunu söylüyor.

“İyi haber şu ki, DOT’un dolaşımdaki arzı fazla artmadı… Ekim ayından bu yana yalnızca yaklaşık 50 milyon ek DOT dolaşıma girdi. Bu DOT’un bir kısmı muhtemelen geçen yıl 100’den fazla Polkadot projesine hibe veren Web3 Vakfı’ndan geldi. Geri kalanı muhtemelen, DOT tahsislerinin Ocak [2021]’den bu yana tamamen açıldığı göz önüne alındığında, erken yatırımcılar tarafından yapılan bahis ve satışların bir kombinasyonundan geldi.

Arzdaki bu artış, Polkadot’un parachain slot müzayedelerinde kilitlenen devasa miktardaki DOT ile karşılaştırıldığında çok az. Hesaplarım doğruysa şu ana kadar 150 milyona yakın DOT kilitlendi. Bu, DOT’un dolaşımdaki arzının yaklaşık %15’ine denk geliyor. Bunu, şu anda 28 günlük bir kilitlenme ile stake edilen DOT’un %52’sine eklediğinizde, elinizde takas edilebilecek çok küçük bir DOT kaynağı kalır – ve bu tedarik kısıtlaması, DOT’un sadece biraz talep.

Tek soru, bu talebin tam olarak nereden geleceği. Parachain slot müzayedelerinin yanı sıra, şu an için DOT için gerçekten başka talep itici güçler yok.”

Mevcut fiyat faktörlerinin olmamasına rağmen Guy, 2022’de DOT için yatırımcı talebi konusunda iyimserliğini koruyor. Analiste göre, küçük bir miktar talep DOT‘u tüm zamanların en yüksek seviyelerine gönderebilir.

“Ancak biraz şansla, Polkadot’un yaklaşan birlikte çalışabilirlik protokolü, ekosistem genelinde DOT için bazı olumlu fiyat hareketlerine neden olmak için yeterli talep itici gücü yaratacaktır.

Olursa, DOT’un önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52$’ı yeniden test ettiğini ve 60 ila 70$ aralığında yeni bir tane elde edebileceğimizi düşünüyorum.”

Polkadot şu anda gün için yüzde birden az düşüşle 19.59 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir