Cardano’da Heyecan Verici Yeni Gelişmeler


Pazar çılgınlığının ortasında, Cardano 2021 zirvesine ev sahipliği yaptı ve burada ekip , Cardano için yaklaşmakta olan ortaklıklara ve vizyona ışık tuttu. Başlangıç ​​olarak, IOHK kurucusu Charles Hoskinson, dünyayı rahatsız eden yönetişim sorunlarına dikkat çekti ve blok zinciri ve merkezi olmayan teknolojilerin potansiyel çözümler sunduğunu belirtti.

Cardano’da görüldüğü gibi, oylamadan ödemelere kadar çeşitli değişikliklerle yönetişim sistemini yenilemek için çalışıyor. Hoskinson’a göre Cardano ayrıca ulus devletlerin para birimlerini yönetebilmek için çabalıyordu. Bunun gerçekleşmesi için, hükümetlerin nasıl farklı şekilde yapılacağına dair birçok gerçek yaşam verisine ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi. Hoskinson ekledi ,

“Bu tür bir altyapı üzerinde bir ulus devleti yönetebilirsiniz – bugün değil, ancak üç ila beş yıl içinde kesinlikle mümkün.”

cardano'da heyecan verici yeni gelişmeler
cardano'da heyecan verici yeni gelişmeler 2

Hoskinson’a göre blok zinciri zaten “bu sistemlerin en azından bazıları ve bu kurumların bazıları için meşru bir seçenek olarak kendini fikirler pazarında konumlandırmaya” çalışıyordu.

Artan rekabetle birlikte ilerlemeye çalışan Cardano, biri Fortune 500 Amerikan televizyon uydu sağlayıcısı DISH Network ve diğeri Chainlink ile olmak üzere iki yeni ortaklık duyurdu. Her iki ortaklık da Cardano için farklı amaçlara hizmet etse de, sonunda tüm ekosistemin büyümesine katkıda bulunacaklar.

DISH ile bir ortaklık olan Cardano, benimsenmesini artırabilir ve telefon uydularında 8 milyon dijital kimlik [DID] ile DISH kullanıcılarına fayda sağlayabilir. Ana fikir, kullanıcıların bir alandan diğerine sorunsuz bir şekilde hareket edebilecekleri bir ağ oluşturmak olsa da, temel iş altyapısı “kemikleşmiş” olarak kaldı.

Cardano Kurucusu Hoskinson açıkladı,

“Kimliğin kullanımı ile veri kapasitesi değişiminin hareketi ve yapılabilecek ve keşfedilebilecek diğer şeyler arasında çok fazla kesişme olduğunu düşünüyoruz.
Milyonlarca ila on milyonlar ölçeğinde ve nihayetinde küresel ölçekte yapılabilir. Yani bu, nasıl gittiğini görmek için sabırsızlandığımız süper heyecan verici bir ilişki.”

Bu arada Chainlink ile ortaklık, Oracle entegrasyonunu sunacak ve geliştiricilerin Cardano DeFi uygulamaları için akıllı sözleşmeler oluşturmasına yardımcı olacak. Görünüşe göre pazarın geri kalanı son fiyat çöküşünden bir nefes alırken, Cardano’nun ekibi rekabette seviye atlamaya hazırlanıyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir